... u kašicu s povrćem i mesom dodam koju kap maslinovog ulja.
Lidija...
Kaj jutri za kosilo?
Danes: tortelini z gorgonzolo
Jutri: jua z ribano kašo, svinjski zrezki v omaki z zelenim poprom, riž
Lumpica
Lidija, moj sinek je bil 27.3. star 6 mesecev. Mleka mu jaz ne dajem, dajem pa mu izdelke iz fermentiranega mleka-jogurt, kisla smetana, skuta, Delno se še dojiva. Odkar je gosto hrano je zelo žejen. Pije vodo, ali sok frutek razredčen z vodo.
Pozdravčke, Noa
Danes: makaroni z omako bolonjez, zelena solata
Mamici, kako vaju je luštno brati in obujati spomine!
LP, Stanka
No, super, da se najdejo koščki debat tudi o kašicah!
Jaz imam pa fantička, ki ima 5 mesecev in pol, tako da počasi začenjam razmišljati o uvajanju kakšnih korenčkov, kolerabic, jabolčkov itd. Zaenkrat se samo še dojiva ...
Danes: goveja juhca, rost bif, polenta, popečene gobice, solata
uharica
nedelja: goveja juha z domačimi rezanci (naredila tašča), pečen svinjski vrat polnjen z mletim mesom, pražen krompir, dušene bučke, paradižnikova solata, torta
Julya
Danes je bila tempura (japonska ocvrta zelenjava v testu) iz cvetače, korenja, bučk in zelja, zraven tri različne omake za pomakat in rjavi riž, za posladek pa kavica za pocrkljat.
Jutri bo za posladek semifredo s čokolado in kikirikijem, za kosilo pa še ne vem, mogoče domači pesini rezanci, ker moram peso porabit ali pa pesini ravioli, polnjeni s skutnim nadevom, zraven pa kaka zelenjavna omakica, mogoče kar vok varianta, ker je še nekaj zelenjave za porabit... Ali pa štruklji z nadevom iz rdečega zelja. Če se bo komu dalo v trgovino pa še torta, ker je zmanjkalo sladkorja.
V ponedeljek bojo verjetno domači ajdovi šrtuklji s skuto - njami, da malo počisitmo zmrzovalnik:)
Veri
Kokšja juhica z grisovimi cmoki, pečena orada s krompirjem, regrat. Za posladkat čokoladna rolada.
LP, Stanka
ponedeljek: moj goveji golaž, polenta, solata
Julya
danes: goveji zrezki v omaki s stročjim fižolom in pečeno papriko, pire krompir, motovilec in pita z jabolčnim in slivovim nadevom
llp dome
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
