Krompir sunset

karmenka  

član od: 17.7.2007

sporočila: 69

tema odprta - 21. jul 2007 18:11 | ogledi: 4.822 | odgovori: 3

Ali je kdo letos sadil krompir sorte sunset? Ker spomladi ni bilo mogoše dobiti sorte kondor, ki jo običajno sadim, so mi priporočili to novo sorto. ki bi mu naj bila najbolj podobna. Ampak ta krompir ima ogromna stebla - do 1m, še vedno so zelo pokončna in zelena in že več kot en mesec in pol nepretrgoma cveri. V zemlji pa je že 90 dni! Menda ga ja ne bom kopala v oktobru??? Iz firbca sem pogledala v zemljo ( bilo me je že streh, da ni to tista okrasna krompirjevka) in spodaj je bilo šest srednje debelih gomoljev. Predvidevam , da še pridobiva na debelini, saj so vse ostale sorte že popolnoma na tleh in zgodnje že izkopane ( in pojedene?!). Ali ima kdo že izkušnje s to sorto krompirja?

karmenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. jul 2007 19:23

Jaz bi ti odgovorila na splošno: pusti ga v zemlji, dokler je krompirjevka zelena, saj se ti menda ne mudi pospravljat, kaj? Včasih (še ne tako dolgo nazaj) je bil krompir poljščina, ki se je spravljala jeseni, septembra, no, ali pa avgusta. Konec koncev je zdaj šele julij.

Kolikor je razbrati iz tabele na linku, je sunset precej pozna sorta, la lestvici od 9 (najbolj zgoden) do 3 (najbolj pozen) ima 4. še kaj se da razbrati iz spodnjega linka.

http://www.kis.si/datoteke/File/kis/SLO/POL/kro

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 21. jul 2007 19:29:25

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

21. jul 2007 20:57

Pa naj bo ta sorta ali kera druga. Eh, krompir je krompir. Od vsakega so najbočš zadnje tri črke.

 

Matjaž

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. jul 2007 22:06

....Matjaž, tale je pa čist tvoja!!!!!!!!!!......... rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti