Grško seno

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. apr 2012 12:18

No, ravno pogost v Sloveniji ni, vsaj po tem članku (ki mu seveda popolnoma zaupam) sodeč:

http://bds.biologija.org/gradiva/hladnikia/online_issu stran 53.

Bo že bolje, da kupite seme in si ga posejete, kolikor se spomnim, se dobi med semeni za gojenje kalčkov, sem ga videla v Kalii.

 



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 04. 2012 12:20

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

4. apr 2012 18:25

Zanimivo rimljanka, sedaj se zavedam, da sem še bolj srečna, da raste v bližini  mojega doma. Ko bo letost cvetel in naredil semena bom sina prosila naj slika in slike dala na kulinariko. Je pa res, da je verjetno zato tako redek, ker raste v obliki malega redkega grma  in tega ljudje pogosto posekajo ali pokosijo. Dela pa vedno cvetove in stroke na vejah,ki jih ima že od prejšnjih let. Priznam, da moram zelo paziti na grme, da mi jih ne poreže ali pokosi mož. Ima pa rad zelo suho zemljo. Veš, da res nisem nikdar bila pozorna kje bi drugje lahko rastel, ko sem hodila po planinah,ker sem mislila, če je v bližini mojega doma kar nekaj grmov, je tudi drugje. Sedaj videm , da sem se motila.

antonija7

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

4. apr 2012 18:32

Zanimivo sem prebrala in sedaj še bolj cenim to kar imam, je tudi res da cveti rumeno in bi ga neuk lako  zamenjal z metuljnicami relikami. Je pa možno,da ga je kdo pred leti načrtno nasadil in se je potem sam razširil okoli naše domačije, saj v okolici raste veliko zdravilnih rastlin.Bom sedaj še bolj pozorna, če raste samo tukaj in ko bom šla na pohod v bljižnjo oklico bom pogledal, možno je da je res samo tukaj  in to bo znak, da ga je nekdo načrtno opred leti vsadil.

antonija7

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

4. apr 2012 18:36

temu, ki raste pri nas se reče sabljasti triplant ali grško seno, možno je da je teh triplatov več vrst.

antonija7

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

4. apr 2012 18:37

triplat ,oprostite sem narobe zapisala. Prav je Sablasti triplat ali grško seno

antonija7

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

4. apr 2012 20:48

Mislim,da se da tudi grško seno dobiti nazeliščarski kmetiji Plavica.Saj tam kupujem čajno mešanico v kateri je tudi grško seno. Suho pošiljajo tudi po pošti,za sveže pa je treba tja.



paulina d

Sporočilo je spremenil(a) paulina d dne 04. 2012 20:49

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

5. apr 2012 9:12

Grško seno se dobi tudi v Ljubljani v Hiša začimb.

MOON

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti