Očala za 10-letnika

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

tema odprta - 18. jul 2007 13:14 | ogledi: 7.803 | odgovori: 38

Lepo pozdravljeni!

Nečaku so se začele pojavljati težave z očmi in bo najverjetneje dobil očala (jutri gre na pregled). S sestro razmišljava, kako izbrati okvir. Kaj je še treba upoštevati poleg tega, da je všeč otroku?

Hvala za vaše odgovore!

kletka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. jul 2007 13:19

Pa praktiče morajo biti in pri okvirjih se dobijo tudi take elastične in delno upogljive, ki se tako hitro ne zlomijo. Take ima tudi moj sin in smo vsi z  njimi zelo zadovoljni. Kyara

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

18. jul 2007 13:26

kaka je pa kaj cena? kletka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jul 2007 14:34

Draga kletka, razen cene in to, da je okvir všeč otroku in da je motiviran, da nosi očala, ti ni treba o ničemer drugem razmišljati. Obstaja vrsto ljudi, ki se jim reče optiki in oblikovalci in ti ljudje so hodili v šolo, nabirali znanje na temo očala za otroke (oblike, materiali ipd...). Njaprej so nabirali znanje, zdaj pa to znanje prodajajo. V vsaki optiki tudi znajo svetovati glede tega, kateri okvir gre na kakšen obraz in tako dalje. Hočem reči, ni vama treba razmišljati o okvirju. To znajo drugi. Vsekakor pa je treba znati motivirati otroka, da nosi očala in da se ga zraven prepriča v to, da je car, ker nosi očala in da so očala zakon. Itak. To zadnje bi morali pa znati vedve. Vendelina jr.

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

18. jul 2007 15:45

Mi gremo ravno popoldan po očala za našo enajstletnico. Ponovno smo se odločili za Adidasova - lepa, lahka, vzdržljiva. Okvirji pridejo v optiki Clarus v Celju 99€. lp, vanjatajnsek

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

18. jul 2007 16:18

Ok...glede na to da sem trenutno brez ker mi menjajo šipce imam sicer očala že 7 let (jih sicer nadvse sovražim a mi leče ne pridejo v poštev). Očala morajo biti otroku všeč in mu morajo pristajat.Navadno naj bi se zornji lok ujemal z obrvmi. Jaz ne smem nosit tistih strogo resnih očal,ampak nekaj lahkega,poletnega,preprostega ker drugače preprosto povedano delujem kot najbol zategnjena oseba na svetu. Kar se tiče šipic naj bodo plastične (kar itak bodo),pa zaščito proti bleščanju naj imajo. Jaz vedno kupujem v Mercatorju (mislim,da je Metsna optika).Imaš 10% popust pa še zavarovalnica krije kar nekaj stroškov (meni je letos 44€). Pa znajo ga tudi 1. nekaj dni bolet učke... Naj uživa v nošenju pa naj jih nosi dosledno.Jaz sem jih v začetku skrivala in ves čas dajala dol-danes brez njih ne morem.Ampak še vedno jih ne maram :P Roncolino

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

18. jul 2007 16:59

Jaz tud ne!!! Jutri grem na pregled za leče, ampak mislim, da nimam šans. Ampak moja hči pa ima res rada očala, vendar ji je okulist sedaj predlagal leče!, ker ji je dioptrija v šestih mesecih narasla za 100%. Leče baje zavirajo tako hitro spremembo očesa in s tem dioptrije. Punce lahko nosijo leče nad 11 let starosti, fantje pa nad 13 let. lp, vanjatajnsek

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

18. jul 2007 17:43

Vanjatajnsek zakaj pa misliš da nimaš šans?Jaz imam cilindre+astigmatizem...poleg tega še na eno okol dioptrijo -4 in mi pridejo v poštev samo trde (dvoletne leče). Jaz si res želim leče in sem lansko leto skoraj bruhnila v jok,ko mi je zdravnica rekla da 80% ne bo nič z njimi.Pa še tako obožujem sončna očala ampak jih čez moje ne morem nositi...in potem,ko gledam v optiki sončna očala mi prodajalka prav fino zine "Tega pa ti ne moeš nosit...boš takrat,ko boš leče dobila"Argggggg Roncolino

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

18. jul 2007 18:56

Vanjatajnsek ja samo res zakaj ti ne bi mogla nosit leč? Jaz imam na desnem očesu dioptrijo -6 plus astigmatizem in cilindre, na levem pa -4 pa jih komot nosim imam pa mehke 14-dnevne. Nosim jih pa od septembra. Glede očal je pa tako. Sama nosim očala že 10 let. In vedno ko smo se z starši odločili da bom dobila nov okvirček sem lahko jaz izbrala kakšnega bom imela. Seveda pa so mi starši povedali da ne sme biti predrag. Stekelca sem vedno imela plastična zaradi telovadbe saj se praktično ne morejo razbiti. Imela sem tudi UV zaščito. Pa veliko veselja pri nošenju očal ;). tamalaursa http:// www.ildivo.com Sporočilo je spremenil(a) tamalaursa dne 18. jul 2007 19:55:40

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

18. jul 2007 19:56

tamalaursa je napisal/a:
Vanjatajnsek ja samo res zakaj ti ne bi mogla nosit leč? Jaz imam na desnem očesu dioptrijo -6 plus astigmatizem in cilindre na levem pa -4 pa jih komot nosim imam pa mehke 14-dnevne. Nosim jih pa od septembra. Glede očal je pa tako. Sama nosim očala že 10 let. In vedno ko smo se z starši odločili da bom dobila nov okvirček sem lahko jaz izbrala kakšnega bom imela. Seveda pa so mi starši povedali da ne sme biti predrag. Stekelca sem vedno imela plastična zaradi telovadbe saj se praktično ne morejo razbiti. Imela sem tudi UV zaščito. Pa veliko veselja pri nošenju očal ;).
Oooo...lahko samo prašam koliko si stara?Se ti je dioptrija zdja že ustavila?Moraš poleg leč nositi še očala? Se opravičujem,da sem te zasula z vpr. Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti