Prehlad

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

tema odprta - 2. jul 2007 20:20 | ogledi: 2.266 | odgovori: 11

Imam težavo. Pred 14 dnevi sem zbolela. Imela sem močno vneto grlo, zamašen nos, ter ostala sem čisto brez glasu.Jemala sem daleron, strepsils ter angal. Ker ni bilo bolje, sem po 6 dneh odšla k dežurnemu zdravniku, saj smo se v soboto zjutraj odpravljali na morje. Dal mi je antibiotik Hiconcil, ter prepovedal govoriti. Od tega je sedaj 9 dni. Grlo me ne boli več, vendar pa imam hude probleme s kašljem. V grlu me praska, posledica tega pa je kašelj, ki ga ne morem ustaviti. Problem je tudi ta, da me zaradi zamašenega nosa boli uho. Kaj naj storim, da ustavim to bolečino ter kašelj?? Kaj predlagate?

mina20

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. jul 2007 20:50

Nam pomaga apifit 2 ( s timjanom) dobiš ga v lekarni, Po dveh dneh ne boš več kašljala in še nos se bo odmašil. Sicer midva, ki sva alergika jemljeva Rinazina spray nasale, dobiš pa ga v Italiji. lp Anamarija

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

2. jul 2007 21:03

Anamarija, Italija mi je blizu, tako da se moram čimprej odpravit dol. hvala mina20

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

2. jul 2007 21:57

Zaradi ušesa pojdi nazaj k zdravniku. balonka

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

2. jul 2007 23:14

Ne se hecat z ušesom. Jaz sem pred leti šla po vnetih ušesih na morje ( zdravnik je rekel, da lahko, samo ne smem močit ušes ), pa sem po enem tednu spet začutila bolečine. In tako sem trpela še en teden. Posledice: zaradi močnega vnetja mi je začel gniti bobnič, tako da so me čez leto dni operirali, malo popravili, ampak sluh ni več tak kot prej. Na desno uho slišim samo 30%. Torej ne se hecat in hitro k zdravniku. nana1

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. jul 2007 6:52

En koristen nasvet za boleče grlo (seveda, če imate v bližini sveži žajbel) :

Sveži list žajbla žvečite skupaj z žvečilko, da slina počasi polzi po grlu. Vajo večkrat ponovi ...

 

Za ušesa je pa še vedno najboljši sok natreska, vendar previdno, samo v majhni količini. Kapljico ali dve

 

kobra 1

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

3. jul 2007 7:34

Kot je napisala nana1: ne se hecat z ušesom. Sama sem pred leti ignorirala bolečine in se "zdravila" sama, pa sem po koncu bolezni veliko slabše slišala (sluh se seveda ni pozdravil). Zato čimprej k zdravniku! Kozmeja

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

3. jul 2007 9:30

Pri zamašenem nosu zelo pomagajo tabletke ali kapljice Sinupret, kar pa se tiče ušes - takoj k zdravniku!!!!! Nujno!!!!!!!!!! helgula

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. jul 2007 10:50

Saj je bila pri zdravniku pa je dobila Hiconcil(antibiotik širokega spektra),verjetno če bi dal močnejšega antibiotika teh težav ne bi bilo. Za ušesa pomaga tudi mlačno oljčno olje. Anamarija

neznan uporabnik

3. jul 2007 11:42

Za ušesa pomaga tudi sok , ki se ga stisne iz listov natreska (pri nas nastroka). Jaz stisnem kar v stiskalniku za česen - par kapljic in to lepo v uho nekajkrat na dan. Če bolečina ni preveč trdovratna kar hitro popusti in res pomaga Tedi tedi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jul 2007 11:42

Hja, antibiotik je sicer dobila, ampak očitno se neko vnetje še dogaja in tole bo zahtevalo malce bolj poglobljen diagnostični proces. Mina20, mislim, da ne boš mirna, dokler ne boš še enkrat obiskala zdravnika. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti