Barvanje tekstila

petrah87  

član od: 20.12.2011

sporočila: 5

6. maj 2012 22:51

glede barvanja imam še jaz eno vprašanje.Barvala bi tetra pleničke, so mi od prvega otroka ostale in je večina popackanih. Ker se mi ne zdi smiselno kupovat novih, bi te pobarvala. Ali lahko potem te tetra pleničke perem na 90oC ali se bo barva spirala? Prosim za pomoč, da se ne lotim barvanja potem pa bo vse skupaj romalo v smeti. Še to, kje kupujete barve? Videla sem jih ze v večjih trgovinah, res pa da nisem gledala kakšne barve vse imajo. V Prometeju prodajajo barve Dylon v zelo lepih odtenkih, ima katera izkušnje z njimi?

Najlepša hvala!

petrah87

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

7. maj 2012 8:43

@ petrah87,vse je odvisno kakšno in katero barvo boš izbrala.

Če jo prodajajo v Prometeju je zagotovo dobra,če pa boš temeljito še prebrala navodila proizvajalca in se še malo posvetovala z prodajalko pa boš zagotovo dobila vse informacije.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. maj 2012 17:06

Barve kupljene v Prometeju, Artu in DM-u preverjeno zdržijo pranje pri temperaturi vsaj 70°C ... za več pa ne garantiram, ker pri nas ne peremo ničesar na več stopinjah. Res pa je, da bi jih jaz mogoče najprej v kakšnem loncu za prvo pranje skuhala- oprala posebej ... za vsak primer ... kasneje pa ne bi smelo več biti problem. Drugače sem pa tudi jaz storila podobno ... barvala sem več serij oblačilc (raznih bodijev, majčk, žabic itd) v različnih barvah, ko smo po treh fantih dobili pupo ... vedno sem dala vmes kakšno tetra plenico ... moram reči, da so te plenice vedno pritegnile pozornost ...sedaj pa nas spet čaka podobno ... samo ne vemo še ali bomo barvali v bolj modre odtenke ali roza

katjushka

petrah87  

član od: 20.12.2011

sporočila: 5

7. maj 2012 20:51

no danes sem se kar lotila, sem kupila v dm-u barvo in pobarvala 4 tetra pleničke v roza. se je zelo lepo prekrilo kar je bilo flekov, enakomerno, skratka čisto zadovoljivo. jutri grem po druge barve, bom vidla kaj bom še dobila, ker so imeli samo roza, mornarsko modro in črno. mogoče kakšen večji dm bo imel večjo izbiro.

Katjushka, sem prav razbrala...5. na poti??? to si zasluži samo BRAVO! 

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

8. maj 2012 9:51

petrah97, me veseli, da je uspelo ... DM nima ravno bogate izbire teh barv, mislim, da samo nekaj osnovnih barv .... roza, ki si jo omenla pa je na izbiro mogoče samo kakšna dva meseca in sem bila tudi jaz vesela, saj so tam barve najugodnejše, sploh če nakupuješ s 15% popustom, kar jaz dosti počnem, saj tam kupujemo v bistvu vso kozmetiko, plenice, čistila, dosti hrane, tako da vsaj vsak drug mesec tam vnovčim ta bon.

Jaz na spošno kar dosti barvam, saj pri fantih dostikrat na hlačah, mikicah ostane kakšen madež, ki ne gre dol, drugače pa je oblačilo še čisto ok ... ko se nabere nekaj kosov jih pač pobarvam v kakšen temnejši odtenek ... dostikrat vržem zraven tudi kakšen svoj kos, pa imam spet nekaj novega za obleč

Kar se pa 5-ke tiče, pa bo kar držalo ... vseh 6 nas je v veselem pričakovanju ...

katjushka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

8. maj 2012 15:26

Veselo barvanje želim, katjushka  !

lp

mzm

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. maj 2012 16:43

Katjushka, vso srečo. Ne bomo izumrli, kakor nas strašijo, prav zavoljo takih staršev kot sta vidva z možem.

 

naor

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

9. maj 2012 7:58

Barvanje, že ampak jaz sem se odločila da nikoli več. Barvala sem hlače s črno barvo v pralnem stroju. Še zdaj se barva lušči, kar se je prijelo na gumo v stroju, tako da ko perem bele stvari se prime na oprano in tako moram ponovno prati in če imam srečo je naslednjič v redu. Sem tudi že 3x prala isto stvar. Tudi tiste hlače zdaj puščajo barvo, tako da moram zelo paziti, kaj perem z njimi. Od barvanja je že več kot pol leta, pa je stroj še vedno "zapacan".

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

9. maj 2012 8:25

Tudi jaz sem barvala s črno barvo in mi je barva ostala na gumi pralnega stroja. Zlahka sem jo sčistila s:

http://www.google.com/search?q=schmutzradierer&

 

Tele gobice kupujem kar v DM, so poceni in res čudežne, zbrišejo stran vse sorte madežev s površin, še posebej tiste, nad katerimi sem že obupala.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. maj 2012 10:22

Katjuschka, daj mi izdaj, v kakšnem avtomobilu se vozi vaša familija, ko greste vsi kam skupaj?

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti