Muhe

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

tema odprta - 26. jun 2007 18:06 | ogledi: 6.044 | odgovori: 7

Loparček za muhe je pri nas obvezna oprema. Zunaj na terasi poleti sploh ne moremo sedeti, kaj šele da bi si tam privoščili kosilo. Včasih smo mislili, da jih je toliko, ker so pri sosedu imeli kokoši, pa jih sedaj ni več. Muhe so pa ostale. Ko je tako vreme kot danes, je pa sploh obupno. Če kdo ve kak pameten nasvet, kako se jih rešiti, mu bom zelo hvaležna.

Nena

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

26. jun 2007 18:41

Moji sosedi imajo pod streho neko električno hiško, katera oddaja svetlobo in žuželke privablja in jih dobesedno scvre. tako še pri nas nimamo težav. Je pa neprijetno slišati cvrčanje, še posebno , če je kaka večja živalca. ham-njam

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

27. jun 2007 9:54

vrtni ognji proti mrčesu tudi pomagajo. Če imamo zunaj kosilo ali večerjo, prižgemo te ognje in prepodimo ose, muhe, komarje, ... marelica

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

27. jun 2007 10:00

Sem slišala, da bazilika odganja muhe. alexis

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

27. jun 2007 10:10

Muhe zanesljivo odganja paradižnikovo zelenje. Šop ga obesi na teraso ali pa nekaj sadik zasadi v lonce. Ko boste na terasi odlomi in malo pomencaj kakšno vejico, da se razvije vonj, pa bodo šle drugam. nola

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jun 2007 12:14

Ja, letos je bolj toplo že celo leto in se muhe že dlje časa množijo in ergo jih je več.... Meni so šle včasih tudi grozno na živce in sem nekaj mahala z rokami. Se mi zdi, da je stvar v glavi. Če misliš, da te bo muha ves čas obletavala, te tudi obletava, če pa na to ne misliš, te obletava čisto enako, samo tebi se zdi, da te manj obletava. To mentalno vajo lady lažje izvede, če si malo predstavlja, da ima na verandi kakšnega mladca s čipendalsko postavo in ta mladec potem s kakšno palmovo vejo maha gor in dol, dela vetrič in odganja muhe....Skratka, zamisli si virtualnega čipendala ina verandi in bodo muhe manj težile. Vendelina jr.

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

27. jun 2007 12:23

Hvala vsem za nasvete, bomo poskusili še s paradižnikom, sicer pa mogoče z električno hiško. Bližina dveh velikih orehov, kjer naj muh tudi nebi bilo ne pomaga čisto nič. Sploh mi je pa všeč tvoj nasvet Vendelina jr. Bom vprašala mojega "mladca", če bi mi malo mahal s palmovo vejo namesto z loparčkom, samo prej ga bo treba še v fitnes poslat. Če pa ne bo za to, pa... Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti