Vlaganje (pasteriziranje) v pečici

gimi  

član od: 10.8.2006

sporočila: 34

7. sep 2009 12:32

Živjo! V teh dneh nameravam narediti nekaj hruškovega soka in me zanima, če lahko steklenice tudi napolnim z vročim sokom in jih nato dam v pečico-nekje na 150 stopinj in segrevam okoli 20 minut? Jih dam v pekač z vodo? Bo to OK? V pečici bi pasterizirala prvič in ne bi rada kaj zašuštrala. Kompote in druge zadeve vedno vroče napolnim v kozarce, pokrijem z deko in pustim. Ni se mi še nobeden pokvaril, samo za sok se mi pa zdi, da zna bit bolj občutljiv, pa še manj sladkorja je in bi se lahko hitreje pokvaril itd. Hvala za odgovore! LP gimi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. sep 2009 6:38

Ja, po moje ne bo škodilo. In pusti, da se v pečici ohladi.

rimljanka - zasebno mnenje

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

8. sep 2009 19:33

Ja Ežoj ko sem pregrela peso (prvič v pečici), pa je ven teklo po pečici....smrad da te kap. petardica

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

8. sep 2009 21:26

A se lahko da tudi v mikrovalovko? tumpika

mcebelica  

član od: 19.5.2022

sporočila: 1

19. maj 2022 19:50

Sicer tema je že stara, a mogoče še komu pride prav. Jaz sokove pasteriziram v velikem loncu (okrog 80° - ne vem na pamet, jabolčnik mislim, da smo na 83), kuham nekaj minut, nalijem v segrete steklenice, takoj zaprem s prekuhanimi pokrovčki, zavijem  v deko, da se ohladijo in to je to.

Nam se je sok tako obdržal tudi do dve leti.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti