Nova kuhinja

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. maj 2012 15:23

Za kotne omare obstaja samozapiralni mehanizem, da odpreš omaro in se polici zavrtita, potem pa se sami postavita v položaj za zapiranje.

http://www.starman.si/pdf/view.php?file=slo_kuhinja

Drugače pa svetla barva ni tako občutliva, kot bi si mislil, no ja, mogoče pri majhnih otrocih. Moja je nežno rumena in jo čistim bolj poredko.

 

Lijana

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. maj 2012 18:39

Imam krem z espresso pobajcanim otokom in moram reči, da je rjava/espresso barva dosti bolj občutljiva za prstne odtise in packarije.

Pravkar sem (na obisku) v rjavo-črni kuhinji in tukajle se šele vse pozna, da je kaj! Brrrr!

 

Vanja

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

8. maj 2012 21:51

Lijana, te stvari poznam, hvala. Vem, da so dobra rešitev, a sem imela v mislih nekaj takega:

Vanja, za temno barvo mi je jasno da je občutljiva. Verjetno je najmanj občutljiva barva natur les. V bistvu kolebam med tema dvema. Po opisu sodeč pa imaš mojo sanjsko kuhinjo  Sicer bolj simpatiziram z varjanto polotoka, a je ista fora.

OlivaB

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

8. maj 2012 22:20

Naša mami ima tole kuhinjo: http://www.gorenje-no.si/si/kuhinje-marles/rusti

Umazanija se nič ne pozna, kuhinja je super. Všeč mi je tudi to, da imajo predali na koncu en "zatič", da se lepo ustavijo in da se ne zabija s predali, ker pri nas vsi bolj butnemo predal, da se zapre. 

V kotu ima normalno polico, gor pa stvari, ki jih bolj poredko uporablja, razna velika cedila in velike plastične posode, pa še kakšna stavr za peko se najde bolj na začetku :)



Zuckerfee

Sporočilo je spremenil(a) Zuckerfee dne 08. 2012 22:38

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. maj 2012 23:06

OlivaB, tako kotno varianto kot si prilepila, imam sama, sicer viseč element, sem z njim zelo zadovoljna, pa na začetku tega sploh nisem hotela, samo nobena druga varianta ni šla skozi zaradi spodnjega dela. Različno oblikovanih delov pa nisem hotela.

Loni Makaroni

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. maj 2012 1:06

ja, točno tole barvo imata tudi naša dva ( s tem da so zgornje okrasne letve tudi takšen rdečkast les, pult pa je svetel) in tudi toliko utorov, le da so malo bolj starinsko oblikovani. naša mama nikakor ne čisti elementov pogosto. bi rekla da tam, enkrat na mesec, drugače pa po potrebi. na tem materialu oziroma barvi se nič skoraj ne pozna, in tako je gladek, da kaj obrišeš tudi s papirnato brisačko. to se mi zdi najboljša barva glede "kamuflaže" madežev. na vsaki temni se pozna in na vsaki lakasti. edino lesene variante še zakrijejo več. in takšen regal sem tudi imela v mislih. meni se zdi veliko bolje kot tiste vrtljive košare ali tiste ki se pripeljejo ven. le da malo širši dostop. oziroma ta vratca.

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

9. maj 2012 7:50

Zuckerfee, vratca so malo preveč načičkana zame, rada bi ravno polnilo okvirja   Kakorkoli, kuhinja čiščenje generalno enkrat mesečno je zame idealno. Nekako kolebam med Ikejo in povsem leseno.

 

Loni, pri meni bo na srečo v L le spoden del, zgoraj bo okno prekinilo to obliko. Že na pogled deluje max izkoriščen vogal. Panti pa verjetno tudi brez težav prenašajo dvojno težo?

 

Bannanna, se  mi je po tvojem opisu zdelo ja, zato sem prilepila slikco.Pri vrtljivih košarah me moti dvoje - če so samo za začimbe, čaje in podobno, je precej slabo izrabljen prostor, če so lonci, pa se zna stvar s časoma povesit. Videla sem tudi že mehanizem nameščene koške za ločevanje odpadkov, a tudi te imam raje malo manjše, da ne smrdi. Drugo pa je čiščenje. Če sta vrtljivi košari mrežasti, se sipa ven, tako da na koncu redno čistiš mrežasto košaro + pod njo. Pa tud prstni odtisi na površini znajo bit zoprni. Edino za obdobje majhnih otročkov je itak vsaka kuhinja preobčutljiva 

OlivaB

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. maj 2012 8:49

OlivaB, jo imam zdajle že dve leti, pa ni bilo potrebno še nikjer nič zategniti.

Loni Makaroni

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

9. maj 2012 14:58

Loni, potem bo medna tudi moja preživela     

Punce še enkrat hvala!!  

OlivaB

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. maj 2012 18:06

komot bodo panti preživeli, saj vratca še vedno niso težka kot bi bila dvojna, saj so manjša. in pa mehanizem za v kotni regal je lahko bolno drag, če je dober (pa tudi če je slab, je drag). se pa zato mogoče splača dati za pant za ta kotna vratca malo več, notri pa enostavna L polica. prihraniš tudi 500 €, kar pa je že skoraj kitchenaid ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti