Nova kuhinja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. okt 2011 22:10

Tale moja kuhinja ne bo ravno baš velika. L od 240 za 140. Računam, da bi v ta kotni element pospravila komplet vse kozice, kar jih premorem. Predlagajo mi tele pladnje-ledvičke, ki pa se meni, tako kot izvlečne košare, zdijo izguba prostora pri tako majhni kuhinji. Poleg prostora me skrbi tudi nosilnost, sicer v katalogih piše, da nesejo neke strašne kilograme, ampak nisem čisto prepričana, da se ne bo tista plastika šibila pod kozicami.

To so v bistvu moje skrbi in dvomi, zato žulim in gruntam, kaj naredit. Tokratna kuhinja naj bi bila za naslednjih veliko let, zato bi rada naredila prav.

tjas

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

25. okt 2011 5:56

Hmm a vse kozice da boš imela notri? To misliš tudi tiste, ki jih uporabljaš vsak dan? V takem primeru ti res ne priporočam ledvičk, ker ti bo šlo na živce, da jih moraš vsakič ven vleč. Jaz imam piskre kar v globokem predalu in se zelo dobro obnese. Kot sem že rekla, če bi imela mehanizem potem je krožna varianta boljše kot ledvičke.

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

25. okt 2011 7:55

Midva imava v kuhinji dve kotni omari. Za izvlečne elemente  v le-teh se nisva odločila predvsem zaradi denarja. Imava namreč precej veliko kuhinjo, z veliko predali (pod pultom imata le kotni omarici police), ter tudi visoko izvlečno shrambo. Tem stvarem se nisva bila pripravljena odpovedati, kotni izvlečni element pa se nama ni zdel tako bistven, prevsem pa njegova uporabnost po najinem mnenju ne opravičuje njegove cene.

Kljub temu pa se mi zdita kotni omarici dobro izkoriščeni.Tudi midva imava "za ovinkom" spravljene stvari, ki jih redkeje potrebujeva. Za manjše stvari sva kupila štirikotne mrežne košarice ustreznih dimenzij. Ko kaj potrebujem tako samo izvlečem košarico.

 

Tudi za kozice se mi zdijo bolj uporabne navadne police.

roža

 

Sporočilo je spremenil(a) roža dne 25.okt 2011 07:59

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

25. okt 2011 8:26

Mi smo ta z ledvičkami zelo zadovoljni. Pomembno je kakovostno okovje, da lepo drsijo. Imaš pa lepo pregledno zloženo in urejeno, pa presenetljivo veliko gre gor.

robida

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

25. okt 2011 8:33

Tudi pri nas smo letos menjali kuhinjo in sem se ponovno odločila za ledvički v spodnji kotni omarici. Že prej sem jih imela v stari Gorenjevi kuhinji a so bile mnogo bolj okrne kot v sedanji Dankuchnovi. V zgornji kotni omarici imam polici a se mi zdi slabše kot spodaj. Da prideš do zadnjih stvari, je potrebno kar nekaj akrobacij :)

Če boš imela kozice na ledvičkah, zna biti problem glede teže. Sama imam na ledvičkah lažje stvari - cedila in sklede za pranje solate, plastiko, ... Kozice in lonce pa imam v globjih predalih. Je pa res, da je naša kuhinja kar precej velika (3,3m + 4,3m + 1,8 m), pa še podnožne predale ima.

 

 

 

 

http://www.mojalbum.com/tajda

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

8. maj 2012 13:08

Počasi sem začela ogledovat nove kuhinje, učke pa vrgla na trenutno moderno belo oz krem, nekaj v tem stilu

Zanima me, kako se stvar obnese?

OlivaB

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

8. maj 2012 13:12

Kaj kako se obnese???

rrr

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. maj 2012 13:40

če misliš glede čiščenja, keks! vsaj takšna, kot jo je naši maman naredil mizar. je krem, kombinirana je s češnjo. tudi utori se z neverjetno lahko čistijo. ne vem kaj je to za en premaz, ampak je zelo gladko. jaz sicer kotnega regala nimam, imam v dveh vrstah kuhinjo, vendar se mi te izvlečne košare kaj dosti ne dopadejo. najbolj mi sede da je notranjost regala črke L z enako dolgima stranicama pa je. pa nobenih slepih ovinkov. tako imajo pri fantu in res ogromno notri spraviš. vse skupaj pokrivajo vratca, ki imajo vmes zglob. lahko pa je polica tudi ožja kot dno omarice. recimo za eno posodo, je super pregledno. sicer ne vem če se takšni kotni regali dobijo v prodajalni, njim je mizar delal. Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 08. 2012 13:41

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

8. maj 2012 13:54

Bannanna hvala! Še najbolj me je skrbelo okrog čiščenja ja. Bela oz krem je znana po občutljivosti na umazanijo. Da se vse pozna. Izvlečne košare - to misliš tiste pletene za kruh, sladkarije ali sadje? Pred leti sem jih imela čast nekaj časa uporabljat, meni so bile super.
Obliko imam v planu v L, zraven pa malo širši prečni del. V kotu pa nekaj podobnega kot si opisala. To je kolikor sem prebrskala edina varjanta da ga izkoristiš maksimalno.

OlivaB

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. maj 2012 14:10

Meni so svetle kuhinje sicer lepe v salonih ali pri komu doma. dama je pa ne bi nikoli imela. Prav zaradi tega, ker se vse packe hitro opazijo, jaz pa kaj drugega raje počnem kot nenehno čistim. Se tudi pripravljam na nakup nove kuhinje in ravno začenjam oglede.

 

Sem že našla sanjski štedilnik. Nekje je pač treba začeti.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti