Homoseksualnost in posvojitev otrok

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. maj 2007 16:56

Ja, Jernej vendar tu je govora o lezbikah ne o pedofilih, vsekakor prej z moškim kot pa z žensko. Tudi jaz imam rada ženske, to pa še ne pomeni, da bom šla z njimi v pojstlo. Saj je tudi mmiikkii napisala: kaj pa vi veste, da nisem prej imela moškega? Kaj bi po teh besedah sklepali? Ali smo res prepričani, če moški ne zadovoljuje žensko, da je le on kriv? Lezbištvo je zame ponižanje moškega spola. Zdaj pa imam dovolj vsega, zdi se kot da nisem več na Kulinaričnem forumu. Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 28. maj 2007 21:19:55

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

27. maj 2007 17:32

Anamarija, tudi taki so, ki so jim spolno všeč moški in ženske. Tudi jaz se umikam iz te debate, tole je too much kaj vse človek ne sliši Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

27. maj 2007 17:41

 

 

jernej

Nena

Nena-morje

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

28. maj 2007 14:00

OOoooooooooooo! Dajmo no se malo tale golaz mesat.... postaja cedalje bolj zanimivo . Imela sem čast spoznati kar nekaj istospolno usmerjenih ljudi. Med njimi so bili taki, pri katerih si lahko "videl", da so takšni prišli na svet. Na drugi strani pa tudi takšni, ki jim je to predstavljalo šov biznis in so bili izrazito afnasti in na splošno nemogoči v svojem vedenju - in so šli na živce tudi najbolj tolerantnim. Kar se pa tiče izjave "naj počne vsak kar hoče" ali "živi in pusti živeti" sem pa že tudi napisala, da vse to zdrži samo dokler ne trešči v tvojo družino! Zdaj se pa tudi jaz umikam iz debate! veverica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. maj 2007 16:01

Jaz sem nekaj strani nazaj napisala navodila za Biancino debatno točko. Moje mnenje pa je naslednje: Diskusija o homoseksualnosti je v bistvu izvedene iz diskusije o strahu pred seksualnostjo. Ljudje, ki so zrasli v kulturi, ki so jo zaznamovale monoteistične religije, so zaznamovani z nelagodnostjo pred seksualnostjo. Seksualno=telesno=umazano=nekaj, kar te moti pri tem, da bi sledil brezrezervno nauku (ki ga sicer ne razumeš povsem), ki ti ga iz svojega hrama posreduje župnik/pop/rabin/mujezin... Ločitev na telesno in netelesno/nematerialno je kot kulturni obrazec prisotna na marsikaterem nivoju in je že zdavnaj presegla tipično religiozni okvir, sprejemajo jo tako verujoči kot neverujoči. Levičarji in desničarji. Pri obojih se najde strah pred telesnostjo, ki se v pol koraka razvije v strah pred seksualnostjo. Poznam (in verjamem, da vi tudi) kar nekaj levičarjev in ateistov, ki se niti na pustem otoku ne bi znebili kopalk (ker jih je groza svojega golega telesa v naravi), zgodilo se mi je, da sem slišala izobražene ženske govoriti, da "devetinšestdesetke pa ona že ne bo delala, ker da ni kurba" (ups, razmišljalal sem, ali naj tole napišem v latinski verziji ali pa bo numerično okej, kar pomeni, da se sprotno cenzuriram), poznam ljudi, ki ne morejo brez rdečice ali pa nepotrebnega hihitanja izgovoriti naslednjih besed, ki jih pozna SSKJ:ščegetavček, prepucij, penis, vagina.....Takim ljudjem je dejstvo, da seksualnost obstaja in da jo imajo tudi oni v osnovni neprijetna in jo potiskajo nekam na daleč v mentalne vijuge. Kdor ne more sprejeti dejstva, da je seksualno bitje in da mu to dejstvo definira mnogotere stvari in jo kot tako z veseljem nosi, tak ne more sprejemati seksualnosti drugih ljudi. Niti seksualnosti svojega partnerja (ni važno, kakšnega) še manj pa seksualnih praks vseh ostalih ljudi. To velja tako za heteroseksualce kot za homoseksualce. Je pa res, da smo straight people v večini in v takem razmerju sil so homoseksulane prakse enostaven paravan za zakrivanje strahov pred seksualnostjo kot takšno. Tudi "skrb za vzgojo otrok v homoseksualni družini" je bolj kot ne zakrivanje lastnega strahu pred seksualnostjo (lastno in od vseh ostalih). Ker, če bi šlo v resnici za skrb za otroke - kje za vraga je pa kakšna resna akcija za varovanje otrok, ki so pa RES ogroženi - recimo v družinah, kjer je registrirano nasilje, pa v ekonomsko bolj šibkih družinah itd itd? Drugače pa je vrsta antropologov (od M. Mead naprej) pri preučevanju tradicionalnih družb, ki niso zaznamovane z monoteizmom, odkrila, da je homoseksualna praksa v skupnostih bodisi učna praksa (najprej se učijo na svojem spolu, da znajo zadovoljiti nasprotnega), prav tako pa je tudi učinkovita kontracepcijska praksa (zlasti na otokih, če je imela skupnost problem s prenaseljenostjo). Drugi kraji, drugi običaji in nauk, da se stvari urejajo na različne načine. Zadnji argument sem pred kakimi desetimi leti z guštom vrgla kakšnemu farškemu homofobiu ali homofobinji ....in potem gledala, kako jim je padla čeljust dol. V zadnjem desetletju pa se je zgodilo samo to, da je ekipa homofobov natrenirala to, da čeljust drži skupaj, tako da slednja ne pade več dol, kadar slišijo kaj "nepredstavljivega" Me pa veseli, da jih na tem forumu skoraj ni. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. maj 2007 16:47

Za zgoraj napisano, BRAVO! Dodajam pa še tole; v istih družbah se v razmišljanju o homoseksualnosti pojavlja še en fenomen in sicer ta, da je homofobija nastrojena predvsem v smeri moških partnerstev, ženska pa so, če že ne javno odobravana, vsaj stalna ali občasna fantazija moških. fresh

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. maj 2007 17:08

Strah pred homoseksualnimi moškimi ima najbrž precej korenin pravzaprav v pedofiliji. Ko sem bila otrok, je v našem okolišu "deloval" moških okrog 30-tih let, pred katerim so vsi starši posvarili svoje moške otroke, ker jih je nekaj napadel. Glede na to, da je deklice pustil pri miru, so  o njem govorili kot o homoseksualcu, v resnici je bil pa po moje čisti pedofil. Samo, da se takrat o njih ni ne govorilo, ne  pisalo in še manj ukrepalo, zlasti če je bil (kot ta konkretni) na položaju. Mislim pa, da bi celo v tistem času pustili pri miru moška, ki bi skupaj živela - konec koncev tudi so (tudi ženske), le da se o vrsti zveze sploh ni razglabljalo.

Cila

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

28. maj 2007 18:42

Menda je bila med starimi grki istospolnost redna praksa... poleg ženkic, ki so skrbele za gopodinjstvo in rojevanje otrok so imeli prijatelje s katerimi so si delili še kaj drugega kot le vinsko kupico.... Lp, veverica

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

28. maj 2007 19:00

Da vikingov ne omenjamo, pa rimljanov, pa ......:) vanjatajnsek

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

28. maj 2007 21:06

Mene Vendelina spominja na Vesno V. Godina. Kapo dol pred takim obvladanjem in to vseh področij. Kako je blo fajn brat včasih njene kolumne v Oni. Zdaj pa neka Mojca Mavec piše "kar nekaj". ann

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti