Skodrana čokoladna torta

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

2. feb 2006 12:52

MOgoče se vam bo vprašanje zdelo smešno,ampak ne se na glas smejat1 ai je količina za testo za eno ali 5 plasti testa? Jaz sem tudi delala podobno kremo (iz baze receptov - čokoladna torta) pa nisem čez noč v hladilnik , ampak samo za nekaj časa v zmrzovalno skrinjo, tako , da je bila smetana res hladna in nobenih problemov. Sem jo pa delala iz rastilnske, alpske in mercatorjeve. pa poljubno količino čokolade, kakor se mi je pač zdelo zaradi barve. Čokolada je bila ponavadi Figaro ali Manerjeva. LP smrkolina

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

2. feb 2006 13:04

Smrkolina - jaz mislim da je torta za 5 manjših in res tankih plasti testa Za kremo pa tako - manj je čokolade bolj je krema podobna smetani (penasta, mehka,...), če je čokolade več (za vse nas čokoholike!) je krema bolj kompaktna. V vsakem primer ju jo je potrabno dobro ohladiti (hladilnik ali če se mudi zmrzovalnik) in potem stepati do željene trdote kreme. Če je čokolade manj je potrebno bolj dolgo stepati. Je pa res ta krema ena najboljših!! Rebeka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti