Novost na kulslo: priporočila pri receptih

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 9. jan 2010 11:54 | ogledi: 41.228 | odgovori: 72

Po trdem delu  uvajamo koncept priporočil pri receptih, neke vrste jedilnike. Navajeni smo, da obiskovalec sestavi jedilnik iz treh ali več receptov in ga objavi. Na KulSlo smo se tega lotili drugače. Do zdaj smo imeli recepte povezane v vodoravno mrežo preko sorodnikov (sorodni recepti, torej nadomestila), zdaj pa imamo tudi navpično povezavo (kaj gre zraven enega recepta).

Nova storitev omogoča na tehnično nov pristop brez osveževanja strani (AJAX) dodajanje priporočil po ID številki ali pa po naslovu recepta. Vsakemu receptu lahko oddate novo priporočilo, lahko pa potrdite priporočilo, ki ga je dal nekdo drug. Kar pomeni pri naših številnih obiskovalcih, da bodo (taka je teorija!) boljša priporočila imela več glasov kot manj dobra. "Zafrkanti" bodo ostali z 1 glasom Ker sortiramo po številu priporočil in ne le po datumu, bodo boljša priporočila zgoraj.

Na ta način si lahko sami potem poljubno sestavljate jedilnike preko priporočil. Primer:

Delal bi dunajski zrezek, odprem recept. Vidim da mi zraven priporočajo tudi francosko solato, odprem francosko solato. Priporočilo pri francoski solati je tudi  hladna mesna rolada. Super. Odločil se bom kar za francosko solato in hladno mesno rolado, ne za mojo prvo izbiro.

KulSlo recepti na ta način postajajo dvodimenzionalna mreža, po kateri se sprehajate. Naša vizija je, da dobivate nove in nove smiselne ideje s prehodom čez recepte, ne toliko z iskanjem nečesa specifičnega.

Kaj "paše" zraven se prikaže pri vsakem receptu.

Pa veliko dobrih priporočil želimo...

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. jan 2010 12:19

Super ideja . Rešitev iz trenutnih zagat  in popestritev kombinacij

Seveda sem morala takoj probat. Izbrala sem recept za matevža in hotela med pripročili dodati kislo repo. Do izbire recepta je šlo, potem se je zataknilo:

- pri "preveri" - gumb je bil mrtev, nisem mogla dobiti predogleda recepta za kislo repo.

- nikjer nisem našla kako dodati.

Najbrž  še ne deluje povsem, kaj?

 

 

Cila

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. jan 2010 12:21

Naj bi delovalo Ampak seveda so možne napake glede na različne brskalnike. Katerega uporabljaš prosim?

Kako si skušala priporočiti kislo repo, preko ID ali preko IMENA RECEPTA? Receptu je treba vpisati TOČNO IME, saj ti sam dopolnjuje ime ko vpišeš več kot 3 črke in počakaš...

Sam sem ravno dodal priporočilo:

http://www.kulinarika.net/recept/priloge/Matevz-819.htm

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

9. jan 2010 12:24

Po moje pa je to, da Cila nima pluska Mateja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. jan 2010 12:28

Če nimaš pluska ti to napiše ne moreš oddati... Če nimaš + prek up. imenom ne pomeni da nimaš pluska ;-)

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

9. jan 2010 12:33

Sem ravnokar preizkusila (štručke z zeliščnim maslom sem povezala s pečeno postrvjo) in deluje brez problema.

Katja D.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. jan 2010 12:35

Jernej, poskusila sem  preko imena in mi ga je brskalnik lepo našel pravega - najboljša kisla repa. Gumb "preveri" je ostal neaktiven.

Uporabljam IE,  7 ali 8, ne vem več točno, obnovila sem ga takoj po posodobitvi Kulslo.

Matejac, ne bo razlog v tem. Imam pluska, ampak sem v nastavitvah odkljukala, da se tisti značk pri meni ne pokaže.

 

PS: he, he Jernej, ravno te kisle repe nisem hotela dodat, ker ima zraven fižol, ta pa je že v matevžu

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 09. 2010 12:37

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

9. jan 2010 12:40

Prvo povezavo sem naredila preko ID, zdaj pa sem poskusila še preko imena in je tudi uspelo brez problema.

 

Jaz uporabljam Mozilo.

 

Sporočilo je spremenil(a) Katja D dne 09. 2010 12:41

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. jan 2010 12:42

Ja IE6,7,8 ni delovalo če je znak imal č, š ali ž notri

Cila ali lahko ponovno poskusiš, zdaj bi moralo delati?! Samo ponovno osveži stran ali pa zapri brskalnik in ga spet odpri prosim.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. jan 2010 12:52

Jernej, sedaj je dodajanje šlo v redu (pri matevžu od Dušanke).  Predogled (gumb preveri) priporočenega recepta še vedno  ni deloval.  Sem zato kar dodala in kasneje odstranila tiste, ki mi niso bili všeč (ker je bil v repi bodisi krompir, bodisi fižol).

Cila

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. jan 2010 12:53

Pa si zaprla in spet odprla brskalnik in dala osveži? Ker zdaj bi moralo to delati tudi če je šumnik v imenu, prej res ni delalo, preveri gumb ni deloval In če ne more preveriti ne moreš priporočiti.

Kako si pa dodala če preveri gumb ni delal

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti