Aparat za peko kruha

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

tema odprta - 12. mar 2002 20:20 | ogledi: 2.181 | odgovori: 3

Pred kratkim sem dobila aparat za peko kruha Severin. Prebrala sem vse forume v zvezi s tem, imam pa še eno vprašanje. Ali je kdo poizkušal speči manjšo količino kruha kot 1 kg? V tem primeru je verjetno treba skrajšati čas pečenja? Ali je pri Severinovem modelu možno nastaviti čas pečenja pri posameznem programu ali je potrebno aparat pač prej izključiti? Sprašujem zato, ker bi si rada kdaj spekla manjšo količino kruha čez noč - za zajtrk (prednastavitev časa) in takrat ne morem preverjati kdaj je kruh pečen.

Hvala za odgovor.

LP.

Irena

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

13. mar 2002 7:31

V knjižici, ki si jo dobila zraven imaš razpredelnico za 05,0,75 in 1 kg.V menuju so pa tudi nastavitve, tako, da ne bi smelo biti problema. Vsekakor ti priporočam, da se držiš navodil in ne ugašaš aparata prej.Jaz ponavadi uporabim program Schnell. lp Kaja

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

13. mar 2002 8:07

Verjetno nimava istega modela, ker pri mojem aparatu te razpredelnice ni. Imam starejši model Severina - tistega z 8 programi, novejši ima baje 12 programov. Pri vseh programih (razen tistem za testo) traja samo pečenje približno eno uro in nikjer v navodilih nisem našla, kako bi ta čas skrajšala. Hvala vseeno. LP. Irena

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

14. mar 2002 1:18

Na aparate za peko kruha se ne spoznam,ker jih nimam, spečem pa občasno kakšen 400 - 500 g hlebček kruha iz 2/3 ržene in 1/3 pšenične moke. Moram reči, da se čas peke bistveno ne skrajša. Hlebček ca. 500 g pečem na 180 -190 stopinjah ca. 40 minut, če pa ima 1000 g pa morda 10-15 minut več. Vedno se zanesem na "trkanje". Če zveni votlo, je pečen, če nima zvena, je na sredini surov (to je problem ržene moke). Potem pečem še 5-10 minut, pa je zagotovo pečen. svetladom

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti