Nosečnost

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

23. apr 2007 19:56

Upam, da ne bo zvenelo neumno. Kako pa veš, če imaš elastično in prožno kožo? A je to odvisno od vlažnosti? Jaz imam hudo suho kožo... vanya

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

23. apr 2007 20:05

Tudi jaz imam suho kožo.Ampak po olju imam boljšo kožo kot po katerem koli mleku.

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

23. apr 2007 21:19

Jaz sem se mazala celo nosečnost z eno kremo proti strijam in mi koža v nosečnosti ni razpokala, ko pa sem rodila, takrat me je pa skoraj kap, ko sem zagledala trebuh. Strije imam po celem spodnjem delu trebuha.   marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 23. apr 2007 21:20:22

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

23. apr 2007 21:25

V prvi nosečnosti se nisem mazala z nobeno "žavbo", ker sem imela zelo elastično kožo, tako, da nisem pridelala tudi nobene strije. V drugo, pa so se mi približno v drugem mesecu nosečnosti, kar na enkrat, čez vikend pojavile strije po celem trebuhu. Kljub neznatnemu trebuhu, sem imela dobesedno čez noč popolnoma popokano kožo od strij! Srbelo je za znoret in razen Johnsonovega kamiličnega otroškega olja nisem imela nič takega pri roki. V ponedeljek zjutraj sem se takoj odpravila kupit Afroditovo kremo proti strijam, za katero sem že od prej slišala veliko pohvalnih besed. Po par dnevih od začetka mazanja s to kremo so strije dobesedno izginile z mojega trebuha. Uporabljala sem jo potem še celo nosečnost in danes ni na moji koži nobene sledi o kakšni striji. Danes se na tržišču dobita dve kremi in sicer dnevna in nočna krema proti strijam. Ko sem jo jaz uporabljala so prodajali le eno varianto kreme, katera mislim, da bi ustrezala sedanji nočni kremi, ki je bolj mastna. Dnavna krema pa je bolj v obliki emulzije kar pa sploh ni slabo, ko se zjutraj namažeš in se ti potem običajno mudi hitro v obleko. Rečem lahko le samo, da se mi zdi, da so naši domači proizvodi po krivem potisnjeni v kot in da potrošniki zaradi agresivnih reklam raje posegamo po reklamiranih in posledično dražjih tujih izdelkih. Mijan

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. apr 2007 22:06

Mijan, se strinjam s tabo, po moje je Afrodita čisto enako super kot kaka huda firma. Ne vem, meni paše, da me ne srbi koža, kaj več pa itak ne vem, koliko pomaga, dokler se dete ven ne prebije... Veri

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

23. apr 2007 22:09

Glede na to da Afroditino kremo proti celulitu fulll pohvalijo, mislim da mora biti tudi proti strijam dobra. lp Pitončica

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

23. apr 2007 23:21

L"Occitane - karitejeva krema za telo - 20% vsebnost karitejevega masla! V prvi nosečnosti sem se mazala s to kremo - brez težav dokler mi je ni zmanjkalo, potem sem moza fehtala 14 dni, da mi jo prinese iz Maribora, vedno je pozabil in okoli popka mi je začelo pokati, pomagala ni nobena krema, nič. Ko mi je mozek koncno dostavil pravo stvar, seveda ves skesan, kar je bilo edino prav, so se zadeve umirile. Strije se mi niso naredile nikjer na trebuhu, riti ali nogah. Tisto okoli popka pa menda vidim samo jaz. Krema je res nekoliko dražja (cca. 30 evrov), vendar so moje izkušnje absolutno pozitivne. Trenutno sem v 23 tednu in se že pridno mažem, zaenkrat težav ni. Za tiste s še posebej občutljivo kožo pa priporočajo čisto karitejevo maslo iste firme. In še lep pozdrav vsem nosečkam! Uživajte s svojimi bušiji in brcami tja pod rebra! Lp, veverica

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

24. apr 2007 9:33

Jaz sem se mazala z Collistarjevo kremo proti strijam celo prvo nosečnost in nimam niti ene strije. Glede na to, da sem suhica in se mi je koža nenormalno raztegnila, je to pravi čudež. Krema je bila res draga (cca. 9 tisoč), ampak mi ni žal. Je tudi velika pakunga in sem si za celo nosečnost kupila le 2. Dovolj od drugega lončka mi je ostalo še za mazanje po porodu.

Zdaj, ko sem spet noseča, pa še razmišljam, ali naj se tudi tokrat mažem ali ne. Glede na to, da je po mojem moja koža bolj elastična kot prvič, mislim, da ne bi bilo sploh potrebno. Ene pravijo, naj se mažem, druge ne. Kakšna je vaša izkušnja?

Anja

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

24. apr 2007 11:18

Anja27, zelo težko je odgovorit posamezni nosečnici ali naj se maže ali ne s kremo proti strijami. To pač vidi vsaka sama na svoji koži. Kot sem že na vrhu napisala sama v prvi nosečnosti sploh nisem potrebovala kreme proti strijam, ker sem imela zelo elastično kožo in to kljub temu, da sem se zredila do konca nosečnosti za grozotnih 18 kg. Strije pa kjub takemu povečanju telesne teže nisem imela nobene! V drugo sem se zredila 9 kg, sem pa morala že v začetku 3 meseca nositi nosečniške hlače, ker mi je nenormalno hitro rastel trebuh in posledično so se mi zato tudi takoj pojavile strije. Odvisno je od nosečnice do nosečnice in od nosečnosti do nosečnosti, kaj se dogaja s tvojo kožo. Zgoraj omenjena Afroditina krema je stala sedanjih 7-8 EUR. Mislim, da jo je bilo notri 200ml. Mijan

marijapo  

član od: 16.9.2005

sporočila: 21

24. apr 2007 21:19

Welleda in nisem dobila strij (tam, kjer sem se mazala), zal pa nisem bila zadost temeljita in so se mi strije naredile po bokih. Res se je treba mazat povsod tam, kjer pise v navodilih, da se je treba in ne samo po trebuhu, kot sem to jaz delala. :) Pa srecno! marijapo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti