Sladkorjenje cvetja

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 12. mar 2002 10:25 | ogledi: 3.940 | odgovori: 2

Po naslovu sicer ne sodi v kulinariko, po vsebini pa. Zanima me, kakšne izkušnje imate, če sploh kakšne, s sladkorjenjem spomladanskega cvetja (trobentic, vijolic). Velikokrat sem že videla recepte za pecivo, okrašeno s sladkorjenimi cvetovi, kako se stvar izvede, pa še nisem zasledila. Kakšnih napotkov bi bila zelo vesela, glede na to , da sem se v nedeljo sprehajala po travniku, dobesedno prekritem s trobenticami. Pa tudi to, če je uporabno tudi kakšno drugo "rastlinje" in katero je bolj pustit pri miru (strupeno)

Irena

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

12. mar 2002 11:10

Jaz sem tako pripravila samo vrtnice za na torto. Beljak sem stepla in ga s čopičem nanesla na cvet in liste, potem sem posula s sladkorjem in pustila, da se je lepo posušilo. Najbolje, da kar poskusiš in boš videla, kako se obnesejo različni cvetovi. Lep pozdrav! Simona

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. mar 2002 14:39

Rahlo stepem beljak, dokler se ne začne delati sneg, liste ali cvetove najprej pomočim v beljak , nato v sladkor v prahu.Položimo na peki papir , tudi pokrijem z peki papirjem in postavim v suh zračni prostor.Suhe pospravim v nepredušno zaprto posodo.Tako si naredimo čudovite okraske za torte in peciva. CVETOVE - trobentice, španskega bezga,nagelnjev ,vrtnic ,sivke -in LISTOV- žajbla, melise, mete , rožmarina vedno nabiram v suhem in sončnem vremenu. Kristalizirane liste žajblja , mete ,melise je še kako dobro jesti, saj kot zelišča blagodejno in zdravilno vplivajo na naše telo. Dosti uspeha pri izdelavi sladkornih rož vam želim. POZDRAV MARTIKA Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti