Prvo sveto obhajilo

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

13. maj 2016 20:05

Za deklico mogoče prstanček, obesek, zapestnico ali uhani in mogoče razliko v denarju ali darilni kartici (če se vam zdi znesek za darilo majhen), mogoče uro, kajti dobi se lepe dekliške ure za 'normalnen' znesek. 

Za fante so ure tudi lepo darilo. Moj prvoobhaanec je dobil novo šolsko torbo, npr.

Meni osebno je lepo darilo dobra knjiga, mogoče enciklopedija, kaj zgodovinskega, vesolje, najstnice in njihovi problemi- nekaj, kar pač obdarovanca/ko zanima...

 

 

181604

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

13. maj 2016 20:55

  181604 

mopsika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. maj 2016 23:41

Blagor nam, ki s tem nimamo težav. Nobenih obredov, ljubi mir in brezskrbnost zaradi daril. 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. maj 2016 4:31

181604 je napisal/a:

Za fante so ure tudi lepo darilo. Moj prvoobhaanec je dobil novo šolsko torbo, npr.

Meni osebno je lepo darilo dobra knjiga, mogoče enciklopedija,

 

 

181604

 

V današnjih časih se pa res ni teba s tiskano enciklopedijo ukvarjat. 

Vanja

Cinija  

član od: 25.8.2010

sporočila: 41

14. maj 2016 5:06

Predlagam, da se dogovoriš z bližnjimi sorodniki, kaj lahko kdo prispeva (pecivo, vino...) in upam, da ti vsaj sestra pomaga pri pripravi in strežbi. Kaj pa klasičen narezek  z vnaprej pripravljenimi namazi (liptaverski namaz, humus, pečene paprike...) raznovrstnim kruhom in pecivo?

Po mojih izkušnjah kot klasiko predlagam: krompirjeva solata, fižolova solata, mešana solata ... pripravljene vnaprej; kuhana krača, klobase, ocvrto meso. Za posladek jabolčni zavitek in pehtranova potica. Za otroke halo pizza ter sladoled. (Dogodek je tudi peka palačink za otroke.) Vino, mineralna voda, sok, kruh, gorčica.

Obvezno kavica.

Vegi pa kuskus solata, zelenjavni narastek. Večino lahko pripraviš dan prej.

Zelo enostavno in dobro je druženje ob enolončnici, golažu in za posladek gibanica in krofi ;) (kupljeni)

Srečno!

 

 

Cinija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. maj 2016 7:25

mamamia je napisal/a:
Blagor nam, ki s tem nimamo težav. Nobenih obredov, ljubi mir in brezskrbnost zaradi daril. 

mamamia

mamamia, a veš, da jih je še nekaj, ki so mirni in brezskrbni kljub obredom .  Ki iz tega ne delajo pompa, vse zadržijo v krogu družine in tudi pri botrih, krstnih in birmanskih, držijo kratke vajeti, da zadeva z obdarovanjem  ne uide iz rok.   Prav strese me ob tovrstnih pisanjih. Če ti je otrok ljub, mu pač podariš nekaj iz srca, da bi pa to moralo biti obveznost in to v časih, ko prenekatera družina komaj sproti spravi skupaj za normalno življenje, se mi zdi skoraj nemoralno.

Cila

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

14. maj 2016 7:48

Jaz ne kompliciram in podarim  bon v ustrezni trgovini - za krst Baby center ali Pikapolonica, za obhajilo in birmo pa kaj drugega- Vogele, Bigbang, tudi Merkur sem že podarila enemu "tehničnemu" birmancu. V tem ne vidim nič obremenjujočega, ker se jaz s tem ne obremenjujem. Se tudi ne sekiram, če ni kdo zadovoljen, kaj mi mar.

Sem pa na tem forumu že brala, kake težave imate eni z novoletnim obdarovanjem, za taščo,ki preveč podarja, se mi zdi, je šlo. Moje novo leto je mirno, ker se ne obdarujemo, midva pa pobegneva v sindikalni apartma na morje ali smučišče.

marjja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. maj 2016 7:57

Cila je napisal/a:
mamamia je napisal/a:
Blagor nam, ki s tem nimamo težav. Nobenih obredov, ljubi mir in brezskrbnost zaradi daril. 

mamamia
mamamia, a veš, da jih je še nekaj, ki so mirni in brezskrbni kljub obredom .  Ki iz tega ne delajo pompa, vse zadržijo v krogu družine in tudi pri botrih, krstnih in birmanskih, držijo kratke vajeti, da zadeva z obdarovanjem  ne uide iz rok.   Prav strese me ob tovrstnih pisanjih. Če ti je otrok ljub, mu pač podariš nekaj iz srca, da bi pa to moralo biti obveznost in to v časih, ko prenekatera družina komaj sproti spravi skupaj za normalno življenje, se mi zdi skoraj nemoralno.

Cila

 

Kot običajno, Cila .

mamamia

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

14. maj 2016 11:50

Vanja, kdor ima rad knjige, četudi smo v dobi računalnikov, mu je še vedno knjiga ( po starem), najlepše darilo.  Imam računalnik in imam knjige, pa še vedno najraje z otroki pogledamo slike in opise v knjigi...

181604

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. maj 2016 13:51

Se povsem strinjam s tabo, 181604. 

RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti