Bučno olje

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

tema odprta - 2. apr 2007 18:48 | ogledi: 3.182 | odgovori: 10

kakšen mesec uporabljm bučno olje,in moram reči ,da nam je kar všeč.Samo posoda plastična-iz katere jemo solato je vsa zelenkasta od olja.Kako jo sščistite ve.?ali jeste solato samo iz steklene posode?

Bernarda

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

2. apr 2007 19:46

Ja, samo iz steklene sklede. tumpika

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. apr 2007 20:02

V pomivalnem stroju operi,sigurno bo potem čista.Sevede .če ga imaš,drugače pa raje uporabljaj stekleno. lp goga

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. apr 2007 20:02

Meni se že sama misel na plastiko upira. Različni ljudje, različne navade. Nekaterih ne moti to, da je posoda spremenila barvo ali pa je opraskana od vilic ali noža. Mene to zelo moti, da ne govorim o ostalih članih družine. Sicer pa mislim, da to zeleno barvo ne boš več dobila ven. lp Vesna

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

3. apr 2007 18:36

Bernarda je napisal/a:
kakšen mesec uporabljm bučno olje,in moram reči ,da nam je kar všeč.Samo posoda plastična-iz katere jemo solato je vsa zelenkasta od olja.Kako jo sščistite ve.?ali jeste solato samo iz steklene posode? Bernarda
Jaz plastično skledo najprej očistim s čistilom za plastiko Denk mit (dobi se v DM) nato jo dam še v pomivalni stro - deluje, če ni že preveč vžrto. Poizkusi Kristalka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. apr 2007 19:28

Ker jemo velike količine solate, miza je pa velika, vse skupaj zmešam v veliki plastični posodi in potem razdelim solato v steklene sklede. Plastično pa operem z gobico in detergentom za ročno pranje in ni nobenih sledi bučnega olja na plastiki. Mamamia mamamia

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

3. apr 2007 20:35

Saj vam rečem, ka gre. Kaj pa, ko smo v kempu, pa plastično posodo vmivlemo z mrzlo vodo in cetom? Špricneš pač več ceta, pa je. tumpika

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

3. apr 2007 21:51

Mi uporabljamo stekleno posodo. Ampak se včasih zgodi, da je gobica ali vileda čisto zelena ko se pomiva posoda. In seveda ta zelena barva zlepa ne gre ven. Pri nas bilo včeraj zelo veselo, ker je očetu iz rok padlo liter domačega sveže iztiskanega bučnega olja direkt na preprogo. Cela hiša diši po olju. In danes smo lastniki nove preproge.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. apr 2007 4:57

Bernarda, če ne moreš izprati bučnega olja iz plastične sklede, pol je sigurno posoda slabe kvalitete. Jaz vedno zmešam solato vTW velikanski skledi in še nikoli mi ni ostalo olje na skledi. Dobro, nekaj malega že, se je pa lepo oprala na klasičen način. Malo čistila in gobica, pa je. Poskusi to tvojo skledo namočiti čez noč v mešanico čistila za posodo in vode, pusti čez noč in mogoče jo boš očistila. Kyara

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. apr 2007 7:55

Jaz solato vedno strežem v steklenih ali keramičnih posodah. Plastična se tudi meni upira... Če pa naredim solato za s sabo ali večje količine, naredim v TW plastičnih, potem pa se razdeli v manjše steklene ali keramične... lidka

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

4. apr 2007 11:24

pinka je napisal/a:
Pri nas bilo včeraj zelo veselo, ker je očetu iz rok padlo liter domačega sveže iztiskanega bučnega olja direkt na preprogo. Cela hiša diši po olju. In danes smo lastniki nove preproge.
V takem primeru je potrebno preprogo dobro posuti z moko, da vpije olje in posesati z globinsko krtačo. Madež, ki ostane pa se pošprica z razmaščevalcem in spere. Zanesljivo deluje nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti