Pohan sir

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

30. mar 2007 0:25

Glede na to, da je pohanje na vrhu seznama nezdrave hrane, se mi zdi prav pohvalno, da ga vsaj kakšna kuharica ne obvlada... in prav nič se ne bi hvalila s tem, da ga obvladajo že petletni otroci JasnaV Ja, prav si mislite - čeprav tu in tam ( ene dvakrat na leto) rada pojem kak dunajski zrezek in (kupljen) pohan sir, se ga sama še nisem lotila - pa me ni prav nič sram. Sporočilo je spremenil(a) JasnaV dne 30. mar 2007 00:39:15

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

30. mar 2007 1:50

Če nočeš, da ti pohan sir steče: - ga ne obračaš - vzameš ga ven takoj, ko priplava na vrh Pohan sir + mastne drobtine + pomfri + tatarska = tam okol pol litra maščobe Tatjana

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

30. mar 2007 5:26

Da pojasnim moj otrok sploh ne je pohanih stvari ne sira ne pohanega mesa doma na jedilniku ga imamo pa enkrat do dvakrat na mesec. leni1

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. mar 2007 6:13

Meta, če iimaš možnost nabirati regrat poskusi enkrat  ocvrt sir  + regrat s krompirjem (regrat opereš, narežeš, dodaš še topel krompir, sol, olje, kis). Jaz ponavadi cvrtje kombiniram s kako manj kalorično prilogo, da se obrok malce izravna. Zdajle spomladi je to regrat s krompirjem, pozimi pa krompir v solati ali pire, ali obilica dušene zelenjave ( iz zamrznjenih mešanic).

Cila

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

30. mar 2007 6:15

Če ste gledale oddajo Zvezde kuhajo, je Fredi Miler zrezek najprej dal v jajce, nato v drobtine in nazadnje v moko. ?? Se mi je zdelo zelo čudno, ampak vsak ima svoje navade. Tako da je tudi meta22 lahko bila zavedena in je samo preverila vrstni red. slavi1

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

30. mar 2007 9:37

Jaz zraven sira ponavadi naredim zelenjavo na maslu in solato, ste mi pa dali idejo da bi zraven regrat imam že očiščenega le po sir še letim. Sem pa pred časom na eni obletnici jedla zraven še omako iz celih šampionov in moram reči da je bilo zelo dobro sicer nasitno nezdravoin še redilno, toda mislim če ocvrtih jedi ne ješ pogosto da ni tako narobe če si od časa do časa privoščiš ,pa potem nekaj časa jemo pusto meso zelenjavo enolončnice ...

uros 99  

član od: 19.11.2007

sporočila: 19

4. dec 2007 19:54

en nasvet k pohanju sira:+ zgodba pač sm en 13 letnik k voli(ima rd) da kuha in sm se enkrat spravu pohat sir. pa mi je zmankalo jajc pa nedelja je bla popoldne. pa sm naredu experiment: namesto jajc sm dau sladko smetano pa 2krat ponovu pa je sir pršu vn pred pohanjem lepšega videza in po pohanju se sploh razlil ni pa še lep je bil. lahko probate sam ne se pol name jezit da vam ni uspelo (če vam ne bo) meni je in razširjam mojo ugotovitev. lp uroš uros 99

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

4. dec 2007 20:01

Meni je všeč tudi že paniran sir camembert kupljen v Hoferju. Pa dober tek! korosica

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

4. dec 2007 20:04

slavi1, ne vem če je Fredi Miler sploh kdaj paniral karkoli, zato pa je tako izpadlo. Prvič sem videla da bi kdo tako paniral in mi je to takoj padlo v glavo, da si ni nikjer tudi prebral vrstnega reda paniranja. Se opravičujem če sem koga prizadela s svojim razmišljanjem, ampak samo tako mislim po videnem ariella

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

4. dec 2007 21:46

Vidim, da je tema odprta od marca in je bila kar precej z vročim oljem obdelana... Meta22, zanima me, ali je takrat uspelo in če je bila jed še kdaj na mizi do danes?

titta=

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti