Čokoladni jajčki

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

tema odprta - 26. mar 2007 21:07 | ogledi: 2.298 | odgovori: 4

Ker se bliža Velika noč in ker bomo spet barvali pirhe, sem se odločila, da poskusim letos nekoliko drugače. Naredila bi čokoladne pirhe. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s tovrsno obrtjo (pralineji...). Vsak nasvet bi mi prišel še kako prav.

Čokoladni pozdrav vsem skupaj!

Jerča

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. mar 2007 10:11

 

Iz marcipana oblikuj jajčka različnih velikosti in jih prelij s čokoladno glazuro - ena prelij s svetlo in okrasi s temno in obratno. V marcipan vgneteš tudi malo nugata, marcipan pa obarvaš z različnimi barvami in bodo jajčka pisana. Belo čokoladno glazuro prav tako lahko obarvaš in dobiš pisana jajčka.

V bazi je veliko receptov za razne kroglice - rafaelo na primer, rumove in podobno, samo oblikuj jih v obliki jajčk, pa bo.

 

Ali pa iz folije naredi model za jajca, raztopi čokolado in nalij tanko plast. Ko se ta strdi, premaži še enkrat, vse skupaj ponovi štiri ali pet krat, kako debelo plast želiš. Ko je hladno, previdno odstraniš folijo in sestaviš polovice (lahko jih pustiš prazne ali pa s čem nadevaš). Polovičke zlepiš z mehko čokolado, dobro stisneš in pustiš, da se posuši. Z iglo potem lahko narišeš kaz vzorček ali kako drugače okrasiš.

 

Mamamia

mamamia

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. mar 2007 10:43

Jaz bi probala stopljeno čokolado vliti v tiste ustvarjalne kalupe, za večje pirhe vem da imajo v Prometeju (so polovični kalupi, ki jih sestaviš), manjše morda ima celo pekarna Vrhnika na Brnčičevi, višek odliješ (tako da imaš samo kalup "umazan" od čokolade), napolniš z nugatom ali marcipanovo maso in "zalepiš" z drugo polovico jajčka - lepilo bi lahko bil že marcipan ali nugat... p Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 27. mar 2007 10:43:17

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

27. mar 2007 12:10

Pred mnogimi leti smo vlivali zmes iz nutelle in mletih lešnikov v izpihana jajčka... lp matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. mar 2007 23:28

Lahko pa v izpihano jajce naliješ čokolado, pa spet iztočiš ven, tako da dobiš votlo čokoladno jajce znotraj. Potem v to votlo čokoladno jajce nabrizgaš kako dobro čokoladno kremo, daš v hladilnik, da rata res lepo trdno in potem samo še stolčeš in olupiš dol lupino. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti