Brez mleka

petranika  

član od: 21.2.2007

sporočila: 1

tema odprta - 21. mar 2007 14:40 | ogledi: 2.540 | odgovori: 5

POZDRAVLJENI!

Kaj skuhati otroku ki je alergičen na kravje mleko? Kako začeti uvajati gosto hrano?

petranika

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

21. mar 2007 15:20

Lahko uporabiš namesto kravjega mleka ,kozje mleko,sojino ali riževo mleko. SINEJA

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. mar 2007 15:39

Navadno začnejo s sadnimi in zelenjavnimi kašicami, zmešanimi z nadomestkom materinega mleka, tisto naj ne bi bilo kravje, vsaj gotovo obstajajo različice, ki nimajo not kravjih zadev. Pri piškotih p apazi, da niso narejeni z maslom ali mlekom. Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

21. mar 2007 16:19

Mojemu vnučku so kravje mleko in izdelke iz njega nadomeščali s sojinim mlekom, smetano, pudingom, piškote sem pekla z vitaquel margarino brez mleka. Kasneje je dobival Pregumil ali nekaj takega, nisem sigurna če sem prav napisala. Zdaj je pa menda alergija izzvenela.Posvetuj se s pediatrom. Aki[pikapolonica]

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

21. mar 2007 16:56

Glede hranjenja.Moje izkušnje so takšne, da je na začetku dokler ni osvojil okusa pojedel malo ,potem sem ga dohranila s flaško.Kuhala sem razne juhice katere sem zagustila z zdrobom.Seveda prej s paličnim spasirala,ampak to ne dolgo.Razno sadje sem iz kompota pretlečla in ma lo zagustila s Frutolinom.Pri prvem otroku sem kupovala Frutolino in takšne stvari katere so se mešale samo z vodo.Zato,ker je bila takšna propaganda ,da je kravje mleko za teličke in ne za dojenčke.Edino mlečna stvar so bile razne skute (seveda ko je bil dovolj star)Tako, da je bil star eno leto pa še ni okusil kaplje mleka(sem bila res koza). Pediater ti pa sigurno priporoča drage stvari,ki se dobijo v lekarni. AN

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. mar 2007 18:35

Ni problema! Kot je že napisala Sineja, kravje mleko nadomestiš z drzugo vrsto mleka! Sedaj že dobiš kupiti več različnih vrst mleka, še najbolj pa se pri alergijah obneseta kozje in sojino mleko. Poskusi z enim od teh. Zgrešiti ne moreš, ker je isti problem imela moja prijateljica pred 20 leti. Takrat še na žalost ni bilo za kupiti nič drugega razen kravjega mleka in njegovih izpeljank. Pa se je znašla. Kozje je nabavljala na eni kmetiji. Otrok je veselo pil in še danes obožuje kozje mleko. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti