Kvačkanje

gligoel  

član od: 17.1.2011

sporočila: 2

30. jan 2011 19:05

kača je napisal/a:

Gligoel, knjigo sem v nedeljo videla na enem od štantov s starinami Na bregu ob Ljubljanici. Ker sama knjigo že imam, za ceno ne vem. Lahko pa pogledam, če bom v nedeljo spet vandrala tam okoli.

kača
Ja, malo sem pozna pa vendar, če hodite kje v bližini teh štandov in če še imajo to knjigo prosim, javite mi na email naslov gligoel@gamil.com. ali pa kar po tem forumu, bila bi vam zelo hvaležna. Jaz sama nimam možnosti iti tja, ker sem iz Lendave, po knjigo pa bi poslala sina ker večkrat ide v Ljubljano. gligoel

evanika  

član od: 13.11.2007

sporočila: 31

3. feb 2011 14:27

Jaz bi vas pa prosila za en nasvet. Kako začnem kvačkati kapo - ali na vrhu glave, pa potem širim, ali najprej naredim obseg glave in na koncu ožam? evanika

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

3. feb 2011 17:17

Eno ali drugo. Meni je osebno lažje če začnem na vrhu , pa potem širam in kvačkam po potrebi.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

9. feb 2011 22:37

Na hitro sem preletela vsebino, pa nisem zasledila. Upam, da mi lahko katera pomaga. Rada bi skvačkala poletno kapico (z luknjičastim vzorcem) za punčko, 2 leti. Nekaj takega: http://www.mojalbum.com/markovic/kvackanje-za-otroke/ Na pamet se ne bi rada lotila ... Čarli08

silvija65  

član od: 30.1.2011

sporočila: 50

9. feb 2011 23:26

V moji zbirki vzorcev sem našla dve knjigi in sicer Pletemo in kvačkamo (Priročnik za ročna dela) avtor Ulrike in Kurt Wermut Graet iz leta 1979, kjer je opisan kratek tečaj pletenja, kvačkanja, vzorci..., našla pa sem tudi knjig DVE DESNI DVE LEVI iz leta 1974 za pletenje. V obeh knjigah so prikazani lepi vzorci za tehniko kvačkanja in pletenja. Iz obeh knjig sem se naučila kvačkati in plesti. Kvačkam zelo rada, kupujem pa si revije HÄKELN in FILETHÄHELN v trafikah Večera. Postopki so opisani v nemškem jeziku, vendar jih s slovarjem nemškega jezika prevedem ter vačasih z mnogimi poskusi naredim. Če katera rabi pomoč pri kakšni zanki sem na voljo. Pomoč je vedno dobrodošla. silvija65

mpodlog4  

član od: 4.12.2009

sporočila: 39

17. feb 2011 19:25

Tudi jaz rada kupim revijo HAKELN, žal pa nimam slovarja, sicer se iz slikovnih shem da kar dobro delati vendar pa je morda v besedilu kakšen napotek,ki je pomemben pa ga ne razumem in je potem dilema kot recimo: če nakvačkaš več malih izdelkov katere je potrebno na koncu sestaviti v celoto (zvezde,kvadrati...) nikoli ne vem kaj je prav, ali jih vi sešijete skupaj,resne vem kako bi lahko recimo pet osmerokotnikov skupaj sestavil z gosto ali plgosto pentljo, morda je pri ravnih izdelkih (pravokotniki..) bolj enostavno, ampak pri izdelkih, ki imajo konice je pa kar zoprno.Hvala za odgovor. mpodlog4

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. feb 2011 9:23

Oba načina (šivanje in kvačkanje) sta čisto okej. Ko dobiš kilometrino, veš, kdaj se kaj uporabi.

Vendelina jr.

crozanc  

član od: 16.7.2008

sporočila: 20

16. apr 2011 12:34

zelo radabi se naučila kvačkati vrtnico pa me zanima če ima katera vzorec za kvačkano vrtnicopa tudi orhidejo crozanc

suzana68  

član od: 15.8.2011

sporočila: 1

24. avg 2011 16:15

bila bi zelo vesela če kdo ima vzorec laboda

suzana68

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti