Prismojevanje hrane na indukciji

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

23. avg 2010 11:43

Booris, hvala za odgovor! Sem (pozitivno) presenečena, kajti samo teoretično bi rekla, da moram poleg indukcije nabaviti še plin - kaj takega recimo: http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/kuhalni_ Potem gre cena vsega skupaj seveda v nebo, pa tudi prostora na pultu rabiš več ... Ne vem. sara

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

23. avg 2010 11:54

Nam je pa profesorica na predavanjih za predmet Poslovanje prehrambenih obratov - na fakulteti za turizem - rekla, da je kakovost pripravljene hrane na indukcijskih kuhalnikih na zadnjem mestu. Na prvem mestu naj bi bil navaden ogenj - ali plin, ne spomnim se, nato pa za njima še elektroplošče, steklokeramika, indukcija. Točnega vrstnega reda se ne spomnim in tudi zakaj naj bi bilo tako, ne. Samo ta informacija mi je ostala v spominu in me prav zanima, če je to res ali ne... Kakšno strokovno mnenje mogoče? nike

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

23. avg 2010 12:06

Nike, moje mnenje ni strokovno, je pa. V otroških letih sem jedla hrano, ki je bila večinoma skuhana na navadnem štedilniku na drva. In je bila za moje pojme bolj dobra kot tista kasneje, ki sem jo kuhala na elektriki (navadne plošče) in na plinu. Malo imam na sumu tudi to, da je bila tista s štedilnika boljša zato, ker jo je kuhala moja mama. sara

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

23. avg 2010 12:48

Nike, ne vem, zakaj je potrebno strokovno mnenje? Stroka velikokrat bluzi v oblakih in s prakso nima pravega stika; pogosto se celo boji novitet, ker jih še ne obvlada. Če bo dobro pripravljeno, bodo gostje navdušeni tudi nad hrano z indukcije. Pravzaprav bi rad videl tistega gurmana, ki bi med tremi enakimi obroki, kuhanimi na različnih kuhališčih, ločil, kateri je bi kuhan na plinu, kateri na steklokeramiki in kateri na indukciji. Obstaja kakšen takšen junak z izjemnimi brbončicami ali je vse skupaj samo bla bla? Kuhanje nad pravim ognjem izvzamem, ker dim res lahko zelo vpliva na okus jedi. Najbolj občutljivi bi celo znali povedati, s kakšnimi drvmi je bilo kurjeno. LP booris

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. avg 2010 12:53

Pomoje je govora o uničevanju vitaminov in podobnega , kot o samem okusu hrane.

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

23. avg 2010 13:30

Ja, za kvaliteto hrane se je šlo, ne (samo) okus... nike

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

23. avg 2010 13:36

... neki je bla fora o temu, kako se prenese energija iz štedilnika - oz. vira toplote v hrano... zato pa sm rekla, da bi blo treba kakšno strokovno mnenje :) nike

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

23. avg 2010 14:08

sara.vidmar, najbrž je to to, ja... zanimivo branje... nike

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. avg 2010 9:56

Heeeeej kuharji, pa ne mi rečt, da samo en član kulinarike uporablja indukcijo in hkrati tudi vok!?! Dajte se no malo oglasit tisti, ki imate doma indukcijo in hkrati radi kuhate v voku. Podelite svoje izkušnje, pametujte, karkoli ..... PROSIIIIIIIIIM ! sara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti