Skorja na torti

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. feb 2007 14:03

Tudi to je možno ja, da je pečica prevroča. Meni se to odstopanje ne dogaja in zato me še toliko bolj zanima. Mislim tudi, da moka ni vzrok temu odstopanju. Kar se pa tiče rolade, pa še en nasvet. Tudi jaz sem imela vedno pripravljeno vlažno krpo na katero sem stresla vroč biskvit in ga zavila. Odkat je pravi mojster povedal, da mora biti biskvit pečen le toliko, da ga vzameš ven iz pekača, položiš na ravno podlago in ohladiš. Ohlajenega namažeš in zviješ. Biskvit ki bi se zalomil je preveč pečen. Jaz se tega držim in stvar uspeva enkratno. lp Vesna

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

22. feb 2007 18:35

Bom napisala kar tukaj, da ne brskam po ostalif forumih.

Gledala sem odajo na avstrijski TV, sicer že proti koncu a vseeno ......

Spekel je pet tankih tortnih biskvitov v obodu brez dna. Pariška prema za vmes in nugat krema za povrhu.

Biskvite je polagal nazaj v obod izmenično s kremo, na vrhu pokril z peki papirjem, obtežil s pladnjem in postavil v hladilnik.

Med tem je pripravil nugat kremo....

Na pult je položil  trak malo trše folije premera oboda in za cca 2 mm širšega od višine oboda. Po traku polil stopljeno čokolado, jo zgradil, ko se je malo strdila je vse še enkrat ponovil. S tem čokoladnim trakom je oblekej rob torte, prelil z nugat kremo, okrasil z tekočo čokolado ( spiralo )ter potegnil z nožem iz sredine vzorec. Na koncu je odlepil folijo......
Lp,
kobra 1

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

22. feb 2007 19:27

kobra 1, to je pa zelo dobra ideja!!! Bom hitro preizkusila pri torti nutella naslednji teden! Ovije pa takoj okoli torte, ne? Drugače bi se verjetno zlomila... ela

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

22. feb 2007 19:45

Čao, ja, tudi jaz torto vedno obrnem okoli, da je gornja plast lepo ravna. Režem jo pa z žičko za biskvit, je na en lok napeta. Meni je super, res. Nastaviš debelino in vse plasti so popolnoma enakomerne. Žagaš počasi, se ne sme preveč mudit, ko prideš skoraj do konca, še posebej paziš in če začutiš, da se bo lomilo, potem pač začneš iz drugega konca, ali pa z roko držiš za obod in potegneš do konca. Meni se zdi res enostavno. Ko sem rezala še z nožem, nobena plast ni bila enaka, še celo se je zgodilo, da sem pri rezanju iz nasprotne strani ali od zunaj navznoter popolnoma zgrešila drugi rez. To je pa bilo kriza, ja. No, naslednjič (jutri) bom pa pekla torto samo z obodom, na pekaču. Da vidim, kaj bo nastalo. Sem pa celo videla, da imajo v Hoferju trenutno tak obod, kjer nastavljaš premer, to sem pa itak vedno nameravala kupit. Lep pozdravček, S.

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

22. feb 2007 21:32

Zanimivo, ravno včeraj sem pekla biskvit za torto, ki pečem še iz otroštva. Sem malo pobrkala postopek in skorja mi je odstopila. Včeraj sem stepla beljake v sneg in v drugi posodi sem stepla rumenjake s sladkorjem, nato dodala sneg in na koncu moko. Prej sem pa vedno naredila sneg in nato v sneg dodajala rumenjake enega za drugim, nato sladkor in na koncu moko. Posebej fin pa pride biskvit, če stepeš cela jajca in med stepanjem dodaš toliko žlic vrele vode kolikor imaš jajc in nato sladkor pa še moko. Ko dodajaš vodo super naraste. Aja pa moko vedno vmešam ročno nikoli z mikserjem. Pride bolj rahel biskvit. No to so moje ugotovitve in niso znanstveno podprte. božena

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

22. feb 2007 21:37

Ela, malo je počakal, a ne predolgo.Samo toliko, da čokolada ni tekla iz folije. Folija je bila približno taka, kot so polivinilaste pisarniške mape.

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti