Tržaška omaka in pomodreli česen

vajenec  

član od: 18.1.2002

sporočila: 2

tema odprta - 4. feb 2002 20:46 | ogledi: 12.241 | odgovori: 26

Pozdrav vsem kuharicam in kuharjem!

Pri pripravi tržaške omake mi česen, ki ga na kratko popražim v olivnem olju, pomodri. Ali kdo ve zakaj ter, kako zadevo odpraviti?

Za odgovor(e) se zahvaljujem!

vajenec

neznan uporabnik

5. feb 2002 7:14

Povej točen recept, kako pripraviš tržaško omako. me pač zanima, če jo lahko še kako izboljšamo larisa

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. feb 2002 9:10

No ,ko je že govora o česnu ,vam svetujem kaj narediti s večjo količino česna ,ki bo v kleteh ali shrambah že počasi začel odganjati.Očistimo česen in ga vložimo tako kot kumarice.Jaz kis in vodo prevrem -razmerje1:4 ,še vročega nalijem na česen in pasteriziram v pečici ali vodni kopeli.Dodate lahko tudi poper v zrnju ,ne pozabite soliti .Česen je vsestransko uporaben , vedno je pri roki očiščen (predvsem za tiste ,ki slabše prenašajo vonj po česnu ,kis uporabite za solate... Pa vse dobro s česnom ali brez njega! martika Marta Vidovič

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

5. feb 2002 9:29

Hojla! Meni pa česen pomodri v hladilniku po parih dneh, kadar pripravim pečeno rdeču papriko. Okusa sicer ne spremeni, ni pa zelo prijetnega videza. Ažokoh!

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

5. feb 2002 22:28

Jaz nikoli ne pražim česna za tzržaško, enostavno olupim in sesekljam česen, zalijem z sončničnim oljem in vročim ( ne vrelim) olivnim oljem, cca 50:50. Dodam še sesekljan peršilj, vse skupaj premešam in nalijem v kozarec za vlaganje, ter ko se ohladi hranim v hladilniku, nikoli ne spremeni barve. Anča

vajenec  

član od: 18.1.2002

sporočila: 2

6. feb 2002 0:24

Odgovor Larisi in Anji. Jaz omako pripravim tako, da česen strem in ga na kratko - nekaj sekund - popražim na olivnem olju, dodam malenkost soli in nalijem v kozarec. Ko se česen in oljes ohladita, dodam zelo na drobno nasekljan peteršilj in dodam še malo navadnega olja. (ni mi všeč pretirano olja, kot v nekaterih lokalih) In potem se začne dogajati "čudež" :)) - česen enostavno začne postajati moder. Na okusu ne izgubi nič, ni pa ravno prijeten pogleda na tako omako. Vsekakor bom poskusil po tvojem receptu, Anja in hvala za odgovor. Se mi pa vsa stvar dogaja tudi pri pečeni papriki, tako kot je to opisal Matjaž. Upam, da bo kdo pojasnil to zadevo. lp vsem, ki ste mi odgovorili! vajenec

maca  

član od: 10.9.2001

sporočila: 26

6. feb 2002 8:42

Meni je česen pomodrel že na kislem zelju, pa tam ni prepražen. Očitno nekaj reagira, kaj pa ne vem.

neznan uporabnik

6. feb 2002 18:36

Pozdravljeni ! Kakšno naključje. Meni se je tudi dogajalo, da je česen pomodrel. Nikoli si nisem bil na jsnem kako je to možno, prepričan pa sem bil, da je to posledica mojega štorastega packanja. V penzijo sem šel pred ženo pa sem se podstopil kuhe. Rekel sem si, da bom zagvišno tudi jaz zmogel, če to znajo vse babnice bom pa tudi jaz. Pa sem se pošteno uštel. Najprej sem zakuril nekaj taboljših piskrov, enkrat pa bi mi skoraj pogorela kuhinja, ko sem pekel palačinke. Žena ni bila nič kaj vesela, je bila pa zelo prizaneseljiva, sem se vsaj trudil. A ja, za stran česna pa takole. Parkrat sem delal pečene jajčarje pa se mi je isto zgodilo kot se je vam. Žena mi je hitro iz prakse razložila, da je bil česen spet predolgo v hladilniku in da je to vzrok. No, bil sem modro tiho, pri ženskah nikoli ne veš kdaj te lahko spelje na led, zakaj pa mi je sesekljana čebula na eni strani postala florescentno zelene, na drugi pa buzi roza barve pa je nisem več vprašal. vnesi smeškota Murko Franc

neznan uporabnik

7. feb 2002 11:10

Punce! A ste pomislile na težavo, ki se vam pripeti po uživanju pomodrelega česna? Sama imam rada česen, a... S partnerjem imava večkrat varno varianto odnosa zaradi aidsa. A se mi je zgodilo, da se je moški kasneje pritoževal nad vonjem, ki se je težko spral. Tina Gorejnak

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

7. feb 2002 13:47

Meni je česen modrel edino pri vlaganju in sem to pripisala vplivu kisa. Pri praženju pa res ne... A tržaška omaka ni samo olivno olje, peteršilj, česen in sol - brez segrevanja, samo da dlje časa odstoji? Aja G.! Prava partnerja, ki se ujemata, pač oba obožujeta česen. En ja en pa ne - to definitivno ne gre. Ni potrebno nobene filozofije. Sporočilo je spremenil(a) malan dne 07. feb 2002 13:48:59

neznan uporabnik

7. feb 2002 15:29

Ja, tudi sama pripravim tržaško brez segrevanja. Česen mi še nikoli ni pomodrel. Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti