Količina kvasa v testu

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 7. feb 2007 18:35 | ogledi: 2.424 | odgovori: 3

Vem, da je za peko krofov potrebna večja vsebnost kvasa v testu. Se pa včasih prav začudim pri receptih za krušno testo ( iz bele pšečnične moke), da je navedena količina celih 4 dag.

Glede na moje in mamine izkušnje je zo odločno preveč. Pri nas spečemo hlebec kruha iz 1,60 kg moke in 1 dag kvasa. Brez problemov vzhaja, ni zbit ...

Od kod torej tako velike količine uporabljenjega kvasa ? Iz izkušenj? Iz navade ?

Kakšne so vaše izkušnje ?

frina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. feb 2007 18:40

jaz dam za npr. pico, ki je ne vzhajam skoraj nič, več kvasa, če pa delaš kruh po običajnem postopku, kjer ga večkrat in dlej vzhajaš na toplem, je pa verjetno dosti, če ga je manj. Po mojem je odvisno od pogojev, če so ti dobri, kot npr. v kruhomatu ali v zelo toplem prostoru, potem ga rabiš manj, ker se kvasovke hitro razživijo. matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. feb 2007 18:44

mene pa zanima (da ne bom nove teme odpirala in ogrozila alwaysa), zakaj mi testo včaasih postane grudasto. Delam ga s strojčkom, s klini za gnetenje. Včasih mi rata lepo in gladko, drugič pa tako grudasto, da grdo zgleda, kar naredim iz njega. Sem mislila, da je moka kriva, pa ga skoraj vedno delam iz merkator moke. matilda

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. feb 2007 20:04

Moko presej v posodo kjer boš gnetla. Meni se je že zgodilo to, da sem prinesla moko iz trgovine v kateri so bili nekakšni čudni, beli trdni delci, kot kakšni ostanki polžjih hišic. Pa niso bile polžje hišice, da ne bo pomote, ampak neka reč se je le zaredila in to po vsej verjetnosti tam, kjer so moko skladiščili. Sicer pa jaz s kvasom ne pretiravam. Dam ga bolj kot ne po občutku, nikoli ga ne tehtam. Če je svež, testo nima nikakršnega priokusa. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti