Testo za "spring rolce"

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

tema odprta - 30. jan 2007 14:33 | ogledi: 15.160 | odgovori: 16

V nedeljo sem po dolgem času hotel presenetiti s pomladanskimi zvitki.

Vsi recepti, ki jih imam (pa jih je kar nekaj) so s kupljenim testom. Je pa vrag, ko v nedeljo zjutraj ugotoviš, da je rok za uporabo testa, ki ga čisto slučajno imaš doma, potekel pred dobrima dvema letoma.

V ŠparTušMerkatorju pa testa tudi nisem našel.

Kakšen pameten nasvet oziroma recept bi bil več kot dobrodošel.

lp

Vlado

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

30. jan 2007 17:32

Našla sem nasvet za nadomestek riževih listov:masa za palačinke(nesladkana)-popečeno samo na 1 strani.Na drugo damo nadev in zvijemo,ter ovremo.Še nisem sprobala a imam namen ker se mi zdi mamlijivo. ena mš

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. jan 2007 19:46

Vlado, na ovitku v mojem zamrzovlaniku je pisalo, da je rok potekel že pred enim letom, pa sem jih kar naredila in ni bilo nič narobe. sicer se da za silo pomagat s testom, kot je rekla ena mš, ampak riževi listi so le riževi listi. Spring role morajo hrustat... Mamamia mamamia

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

1. feb 2007 13:24

JAOOOOO, kolk iskala v Intersparju riževe liste.Sam tortilje sem vidla.Bom drugič vprašala trgovke. ena mš

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

1. feb 2007 21:57

Če ne motim, je tukaj tudi recept za pomladanske zavitke. Enkrat sem jih delala, pa se ne spomnim več točno recepta in tudi vira. Ampak mislim, da je to to.. AVTOR................... : Grandovec, Helena - avtor ODGOVORNOST............. : Paternoster, Marjan - fotograf NASLOV.................. : Kitajska kuhinja za Slovence IMPRESUM................ : Ljubljana : DZS, 1993 FIZIČNI OPIS............ : 71 str., [16] barvnih f. pril. : ilustr. , 23 cm ISBN.................... : 86-341-1134-2 PREDMETNE OZNAKE........ : Kuharski recepti - Narodne jedi - Kitajska PREDMETNE OZNAKE........ : // kuharski recepti // kitajska kuhinja UDK..................... : 641.5(510)(083.1) UDK ZA STATISTIKO....... : 64, 64 VRSTA GRADIVA........... : monografska publikacija, tekstovno gradivo, tiskano COBISS.SI-ID............ : 37008896 lp juhica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. feb 2007 7:26

ena mš, v katerem Sparu si jih pa iskala? Jaz sem jih kupila v LJ v Maxiju ta teden. okoli 4 evre paket, gor pa piše spring rolls. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. feb 2007 9:58

Loni, s temi spring rolls je treba previdno ravnat. Ne vem, če smo o tem že debatirali ali ne, ampak preden se lotiš dela, si pripravi dve platneni krpi, navlaženi z vodo, pa še skodelico vode zraven. Je namreč treba vsak list posebej dobro navlažit med dvema krpama, da se zmehča in se lahko zvija. Jaz položim dve do tri role naenkrat med krpe, da se postopoma vlažijo, potem jih previdno odlepim, nadevam, in zvijem. Traja intraja, ampak končni učinek je vreden porabljenega časa. Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. feb 2007 10:03

mamamia, na to so me že opozorili, seveda sem tudi že pozabila, tako se ti že kar zdaj zahvaljujem. Ustvarjala bom pa naslednji vikend, saj veš, ta vikend so pri nas na vrsti torte in tiramisuji, moj glavni asistent komaj čaka, da pride iz vrtca in dobi mikser v roke. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. feb 2007 12:28

No, tvoj pomočnik ti bo še kako prav prišel pri vlaženju wrappersov... A boš delala s steklenimi rezanci ali samo z zelenjavo ali z mesom? Imam nekaj zanimivih kombinacij...Mamamia mamamia

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

2. feb 2007 12:43

Hvala za odgovore Je pač žal tako, da se v Prekmurju nekatere stvari ne dajo dobiti takrat, ko bi si to želeli.
mamamia je napisal/a:
Vlado, na ovitku v mojem zamrzovlaniku je pisalo, da je rok potekel že pred enim letom, pa sem jih kar naredila in ni bilo nič narobe. sicer se da za silo pomagat s testom, kot je rekla ena mš, ampak riževi listi so le riževi listi. Spring role morajo hrustat... mamamia
Žal moje testo ni bilo v zamrzovalniku, zase bi liste že uporabil, imam kar veliko toleranco glede teh zadev. Zavoljo ostalih članov družine, pa sem testo raje zavrgel. Mi je pa kolegica dala zanimiv nasvet kako nadomstiti riževe liste. Ona dela s kupljenim vlečenim testom. Ko naredi rolice, vse skupaj še pomoči v tempuro. Tako na oko, bi rekel, da bi to znal biti kar dober približek riževim listom. Bom poročal, kako se bo obneslo v praksi. LP Vlado

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti