]Jaz kuham močnik tako, da zavrem en liter mleka, potem pa eno jajce pa dve skodelici moke zmešam da nastane sukanje, potem pa to zakuham v vrelo mleko.
PUJSI
Močnik
MISLM, DA SLOVENCI SLOVENCI MOČNIK IMENUJEMO MLEČNA JED.
cucka
Gasperp,hvala!Od danes naprej vem,da ne poimenujem prav naš močnik.(mleko,moka,jajce).Še danes ga naredim: mleko,gres,jajce.Malo bolj tekoče kot za žličnike.To bo sedaj naš močnik.
Stara jed pa bo mogoče mlečnik,hehe
ena mš
| PUJSI je napisal/a: |
| ]Jaz kuham močnik tako, da zavrem en liter mleka, potem pa eno jajce pa dve skodelici moke zmešam da nastane sukanje, potem pa to zakuham v vrelo mleko. PUJSI |
Tudi pri nas temu rečemo mlečni sok...ga ravno kuham in se ubadam z vprašanjem: soliti ali sladkati?
Moja babi to vedno tako soli,da je neužitno za jest...moj pa je trenutno nesladkan in nesolen in tudi ni pretirano užiten...
Roncolino
Zaradi teže se kar se da izogibam močnatim in škrobnim jedem, ampak jaz sem ga vedno jedla samo sladkanega. Če se ne motim, je moja oma nesladkega staremu očeti zabelila z ocvirki.
Da se še jaz oglasim - močnik se "brusi". Zmeša se moka z jajcem in ko nastanejo kepice, se to brusi med dlanmi - kako naj opišem....vzame se za dlan kepic, in se z drugo dlanjo vleče čez - kot pri umivanju rok. Tako kepice postanejo manjše in kompaktnejše, in se lepo skuhajo.
Mlečnemu močniku pravijo tudi mlečna juha, sicer pa se močnik uporablja tudi za zakuhavanje godlje (sam ne mi rečt, da ne veste kaj je to...naj pojasni katera s kmetije), raznih juh in enolončnic itd...
Riddle
Mi imamo najraje slanega, kuhanega na vodi.
marelica
@roncolino potem pa soli samo malo za okus in potem se lahko še vedno odločiš, če boš zabelila slano ali sladko... jaz bi zagotovo raje kot prepraženo zaseko ali ocvirke videl na svojem kakšno sadno sladko zadevo... recimo slivov kompot...
drugače pa a ni močnik bolj "zimska" hrana, kaj dela ta tema v tej poletni vročini? ali se priravljate na jutrišnjo hladno fronto? ;)
cellnet
Močnik je vedno sladka jed in ne slana. Ponavadi se je za zajtrk.
gasperp
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
