Marinada za ribe alla jamie oliver

Barb31  

član od: 21.9.2006

sporočila: 81

tema odprta - 18. jan 2007 13:33 | ogledi: 13.638 | odgovori: 13

V nedeljo je Jamie v svoji oddaji na pop-u pripravljal ribe z rožmarinom, olivnim oljem, vinom, ...Hudo me muči točen recept, zato - če ga ima kdo, bi mi prav polepšal dan (pa še komu;-)

LP B

Barb31

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jan 2007 15:10

Jamieja nisem gledala. Ti pa lahko povem, kako to delajo v Dalmaciji - kjer so tozadevno carji: - plavo ribo očistijo, dajo v koruzno moko in to na hitro opečejo v olju, Odstavijo pečene ribe in ko so malo ohlajene, jih polijejo z različnimi kombinacijami, ki pa se razlikujejo od hiše do hiše: meni gre še najoblj naslednja: na olju (vzamejo tistega, v katerem so prej opekli ribo) malo opražijo čebulo in česen, dodajo peteršilj, rožmarin, limonin sok, lovorov list, lahko tudi malo vina. Servirajo ohlajeno - plavo ribo očistijo, jo premažejo z marinado v kateri je olije, peteršilj, rožmarin, limonin sok, po želji še malo soli (ne pretiravajo) in to pečejo na žaru. Vendelina jr.

Barb31  

član od: 21.9.2006

sporočila: 81

18. jan 2007 16:05

Najlepša hvala za ideje. Prav specifično pa me zanima njegov recept - ribe, potem ko jih je zložil v pekač, prelil z oljem, zelišči, ....jih je nato prekril z rezinami limone. Baje se potem naredi ena taka posebna skorjica. No, če ne bo drugače, bo treba pa kakšno knjigo kupit. Menda pripravlja novo - najobsežnejšo doslej. Najlepša hvala vseeno!! Barb31

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. jan 2007 18:58

V marinado je dal olivno olje, rožmarin in kapre. Kose ribe (robca) je pomazal z marinado in jih dal v pekač. Na vrhu je vse prekril s tanko narezanimi limonami, ki se bodo med peko lepo zapekle, postale še bolj sočne in sladke (to je videl na Siciliji na poročnem potovanju). Na koncu je povrhu v vmesne prostore položil filete inčunov iz konzerve in vse skupaj pekel 20 min na 200 stopinjah. Zadevo je prej zalil še s prossecom. Zraven je postregel pečen krompir z maslom in šopke špargljev, zavite v panceto. Med šopke špargljev je dal še vejico rožmarina in češnjev paradižnik, vse skupaj še začinil in naoljil ter dal peči. Saj je podobno, kot si ti opisala papa katka

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

18. jan 2007 20:50

Kaj pa lahko dam namesto prosseca in ali se pri nas dobi robec(riba)? alexis

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. jan 2007 21:03

Jamie je rekel, da se namesto robca lahko uporabi tudi morskega volka ali vahnjo, ki se jih dobi tudi pri nas. Za robec pa ne vem, če se dobi...Po moje pa je dobro tudi s katero drugo primerno ribo, narezano na kose. (To so bili namreč kvadratni kosi ribe cca 5 cm). Prosseco je vrsta šampanjca, lahko uporabiš tudi drug šampanjec po moje, skratka mora se penit. No, on ga je sicer ob isti priliki uporabil tudi za sadni žele - ledeno mrzlo posladkano jagodičevje, naloženo v majhne skodelice (direkt iz hladilnika), je prelil z želatino in ZELO NA HITRO zalil s prossecom ter takoj hop v hladilnik. Bistvo tega je, da delaš z mrzlim sadjem in zalivaš res po hitrem postopku, ker potem so v želeju ujeti mehurčki, kar je poseben užitek. To je potem hladil 1 uro, hladilnika vmes ne smeš odpirat, je rekel :) Postreže pa se s kepico sladoleda. katka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

19. jan 2007 6:43

Oddaje nisem gledal,vendar po imenu ribe sodeč(taka namreč ne obstaja) je možno,da je prevajalcu ponagajal škrat.Podobno ribje ime je romb,ki je po okusu najbližji volku,kakor navaja katka.Če so bili kosi ribe bolj ploščati in netipičnega izgleda po fileju,je bila pravgotovo riba iz družine skatov.Mislim,da se je dobro izogniti le morskemu golobu iz te ribje družine,ker ima zdrizasto meso in tudi okusa ni preveč dobrega(vsaj zame)raža je pa čisto v redu. ati zlati

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

19. jan 2007 7:58

Čao, sem tudi jaz gledala to oddajo, delal je tako, kot je napisala katka lopatka, le da je kose ribe mariniral z oljem, kapre in rožmarin iz marinade je pa nato potresel po limonah. Riba mislim da ni bila brancin, ker so bili to kosi ene večje ribe in res je pisalo nekaj takega kot robec, ker sem jaz še dvakrat pogledala, kaj piše. Meni so se tudi cedile sline, te ribe so izgledale božansko, pa tisti šparglji, ..... mmmm. Samo kaj ko pa pri nas blizu hiše ne bi prišli, če bi to skuhala, kaj šele za mizo. Lep pozdravček, S.

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

19. jan 2007 8:03

Riba je bila absolutno robec, kar je drugo ime za romb, ki živi na morskem dnu in je ploščata riba. Pri nas se ga dobi, če ga vnaprej naročiš. V LJ pa mislim, da jo imajo na zalogi. Katka lopatka je čist prov napisala. Je pa to baje kar draga riba. http://www.slovensko-morje.net/zest_product-print. LP alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti