Prkmursko pecivo

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

9. jan 2007 11:37

Hojla! Bila sem pogumna in sem klicala slaščiarko ki dela v hotelu termal. Recept je zelo podoben ki ga je poslala Kyara, nadevu iz skute jajca vanilij slad. sladkorja je dodala tudi žlico pšeničnega zdroba ni pa omenila lim. lupinice in rozin.Ko je pecivo pečeno ga potrese še z mlet. orehi.To pecivo se imenuje prekmurska posolanka.Me pa zanima če bi to pecivo lahko pripravili slano,ker posolanka se mi zdi bolj smiselno da je poslana-posoljena.Danes bom spekla posolanko in vam sporočim. Želim vam lep dan. mijamarija

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

9. jan 2007 11:47

Meni, veliki ljubiteljici skute, najljubša posolanka pa mora imeti minimalno testa, ogromno skute (1:2), po možnosti prekmurske, kislo smetano pa pomažemo na pečeno, še toplo posolanko. Včasih dodamo skutni masi naribano jabolko, ki da sočnost (lahko namesto rozin). Je pa v vsakem primeru odlična (najboljša še mlačna)! Živi

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. jan 2007 11:52

Dodatki k skuti so lahko različni. V okolici Beltincev dodajo skuti proseno kašo, lahko jabolka, orehe, malo maka....kaj komu paše. Jaz pa sem napisala osnovo, ki jo tudi največkrat pečem, samo nikoli se nisem spomnila, da bi jo poslikala. V prihodnje bom, upam, da ne pozabim in jo prej ne pojemo. Kyara

danzi  

član od: 9.11.2005

sporočila: 10

9. jan 2007 12:58

Mi jo pečemo točno po receptu, kot ga je napisala Kyara.Limonina lupinica in rozine pa so stvar okusa. In tudi nadevov je več vrst... Najboljša posolanka pa je seveda pečena v krušni peči, če imate to možnost...Tudi pri nas je zmanjka, preden najdem fotoaparat:) danzi

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

9. jan 2007 13:24

Mi smo jo že tudi jedli in je res krasna. Lepo prosim Kyara, ali bi lahko napisala še recept za testo, ki mislim, da ni bilo tako kot za potico. Jaz bi jo naredila v nizkem pekaču iz pečice. Prosim zvezdica55

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. jan 2007 14:03

Kyara, bom naredila in poročala. Saj slikat se pa jaz spomnim, ko že vsega zmanjka. In potem bentim. Loni Makaroni

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

10. jan 2007 11:09

Hojla! Tako kot sem obljubila, posolanko sem spekla bila je super ne sicer tako dobra, saj veste kruh ue še pri sosedu boljši.Za moj okkus je bilo prveč testa, naslednjič bo boljše. Želim vam lep dan. mijamarija

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

10. jan 2007 12:40

Hvala Kozmeja za link . Jo bom poizkusila narediti po tem receptu in ob upoštevanju vseh nasvetov tukaj v soboto. Lep dan zvezdica55

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

11. jan 2007 9:25

Vem, kako je, če nekaj pripravljaš po občutku, toda vseeno prosim za razumevanje in vsaj za osnovne količine: če se uporabi pekač iz pečice, iz koliko moke se naredi kvašeno testo? 30 dag, 1/2 kg ali cel kg? In koliko skute se vzame: po teži enako kot moke, ali več? Koliko več?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti