Lisa 28.12.2006

maja g  

član od: 14.11.2006

sporočila: 10

tema odprta - 4. jan 2007 13:36 | ogledi: 1.535 | odgovori: 2

Prosim mi lahko nekdo posreduje recept iz revije Lisa-( Pena s belo čokolado s malinami ali nekaj takšnega )moja Lisa je po nesreči končala v ognju.

Že v naprej se Vam zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam.

maja g

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

4. jan 2007 14:21

Bela čokoladna pena z malinami 2 žlički želatine v prahu 1,5 tablice bele čokolade (150g) 400 ml smetane 300g malin (svežih ali zmrznjenih) Želatino v prahu zmešajte s 3 žlicami vode in jo pustite nekaj minut stati, da nabrekne oz. dokler ne popije vse vode. Z večjim kuhnjskim nožem grobo sesekljajte čokolado in jo skupaj s smetano v lončku počasi segrejte in stopite.. Nato dodajte želatino in jo med mešanjem stopite. Kremo prestavite v metalno skledo in jo nekaj minut v hladni vodni kopeli med mešanjem hladite. Maline preberite oz. odtalite. Takoj ko krema začne želirati, pazljivo umešajte maline. Na to kremo za 1 do 2 uri postavite na hladno. Z žličko iz kreme izrežite žličnike in jih po želji okrasite s pretlačenimi malinami, sesekljanimi pistacijami in meto.

maja g  

član od: 14.11.2006

sporočila: 10

4. jan 2007 14:36

Najlepša hvala andrejka za odgovor, obenem pa želim tebi in vsem ostalim na kulinariki "Polno sreče in zdravja v letu 2007 in še veliko kuharskih mojtrovin. Lep pozdrav maja g

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti