Srbski pasulj

hjelincic  

član od: 22.1.2002

sporočila: 1

tema odprta - 22. jan 2002 17:28 | ogledi: 43.590 | odgovori: 13

Pozdravljeni !

Nikjer ne najdem recepta za pravi SRBSKI PASULJ. Mi lahko kdo pomaga !?

Hely

Helena Jelincic

neznan uporabnik

23. jan 2002 0:42

Pozdravljeni! dober pasulj se kuha vedno v malo večjih količinah cca 10 litrov in več. Napisal bom moj recept za 10 litrov. Sestavine: 1 kg fižola bel tetovec 40 dag prekajene hamburške slanine 1 kg prekajeni svinjskih rebrc 1 kg krajnskih klobas 2 kos sveže zelene ali rdeče paprike 1 paket knor goveje kocke 8 do 10 kock 1 kg čebule 1/2 stroka česna 3 dl olja 20 dag moke tip 500 2 žlici ajvarja sol poper rdeča paprika v prahu evo začinka pet kaplic tabaska 2 žlici paradižnikov koncetrat(dvojni) Vsaj 12 ur pred kuhanjem namočimo fižol v vodo v kateri ga potem tudi kuhamo. Ko damo fižol kuhat mu takoj dodamo na majhne kocke nasekljano čebulo in svežo papriko, ravno tako hamburško slanino in knor kocke ter pustimo cca 2 uri da pomalem vre. Ko je fižol že skoraj kuhan v njega vstavimo poljubno narezana prekajena rebrca in klobase. Med tem časom ko to ponovno zavre si pripravimo prežganje. Olje segrejemo v ponvi v njega vsujemo moko in neprestano mešamo, da se naredi gladka zmes, dodamo za eno čajno žličko rdeče paprike, paradižnikov koncetrat in pomešamo ter dodamo nasekljan česen takoj ko česen zadiši vsujemo vse skupaj v lonec s fižćolom - paziti moramo da se česen ne prežge, ker prežgan greni. Nato dodamo še ostale žačimbe: ajvar, sol, poper, tabasko, evo začinka. Dober tek! Zdenko

neznan uporabnik

29. jan 2002 18:39

1/2 stroka česna za 10 litrov pasulja?

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

29. jan 2002 21:11

Pozdravljena Hely! Kaj pa tole? Sestavine: 1/2 kg belega fižola, 400 g suhe slanine, 3 glavice čebule, 5 strokov česna, 1 žlica moke, 1 žlica rdeče paprike, 1 feferon, 1 lovorov list, poper, mast ali olje, sol. Namočen fižol kuham, dodam slanino in kuham, da se fižol zmehča. Drobno sesekljano čebulo prepražim na maščobi, dodam moko in rdečo papriko ter prežganje vlijemo v fižol. Popopram in solim, če slanina ni bila preveč slana. Dodam feferon, lovorov list in sesekljan česen. Kuham še pol ure. Jed mora biti gosta. Namesto soli je seveda lahko jušna kocka. To je osnova, vse ostalo je po okusu. Lep pozdrav in dober tek želim Katja

neznan uporabnik

30. jan 2002 10:25

pasulj v 1/2 ure skuhamo fižol iz pločevinke (dve žlici fižola prišparamo za konec) z drobno nasekljano čebulo in krajnsko klobaso. ko je fižol kuhan ga s paličnim mešalnikom spasiramo, po potrebi zalijemo z vodo in umešamo žličko mlete paprike in preostali fižol. solimo in popramo po potrebi, prevremo in pasulj v 1/2 ure je gotov. tako pripravljen pasulj lahko uporabimo tudi za prebranac. prepražimo dve čebuli, vmešamo pasulj, in v plitvi posodi zapečemo v pečici ali zunaj na roštilju. dober tek

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

30. jan 2002 11:06

Pasulj po moje!

Čez noč namočen Tetovec kuham skupaj s sesekljano čebulo. Dodam tudi nariban korenček, žlico gorčice, nekaj žlic ajvarja, mleti poper, sol, lovor in prekajena rebrca. Proti koncu kuhanja dodam še česen, paradižnikovo mezgo in rjavo prežganje (na olju rumeno prepražim moko, dodam čebulo in pražim, da čebula zarumeni, nato dodam rdečo papriko in takoj odstavim). Pasulj kuham še 15 minut.

Lep pozdrav!

Alenka Sporočilo je spremenil(a) Alenka Š dne 02. 2011 14:11

neznan uporabnik

30. jan 2002 14:59

Kaj pa zapečen fižol? A ima kdo recept? Jaz ga v kuharskih knjigah ne najdem. Nina Mayer

neznan uporabnik

31. jan 2002 8:47

če misliš prebranac, imam nekaj receptov. lppl

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

31. jan 2002 9:07

če misliš prebranac, imaš nekaj receptov na KUL SLO POZDRAV Marta Vidovič

neznan uporabnik

31. jan 2002 10:25

Ja, se mi zdi, da gre za prebranac. Nisem vedela, da se ta jed tako imenuje. Pregledala sem recepte na KulSlo (3 variante) in se mi zdi, da je tisti, ki sem ga jaz jedla nekaksna kombinacija Marinkinega in Lojzetovega. Bom poskusila malo skombinirati. Hvala in lep pozdrav, Nina

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

2. feb 2002 17:20

Hojla! Nina! Pri nas imamo jed zapečen fižol, nekaj drugega, kot prebranac! Na maščobi rumeno prepražimo čebulo, dodamo domače ocvirke in kuhan fižol ter vse skupaj zapečemo na plinskem gorilniku. Lahko uporabimo mlad fižol v strokih, mlad v zrnju ali pa suh fižol. Jed je zelo okusna. Ažokoh Matjaž Gomilšek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti