Turška sladica kadaif

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. okt 2008 13:24

Mi smo tega nekako navajeni, ja. Ampak v Turčiji, saj verjetno veš, mamamia, je pa osnovna izvedba drugačna, kot pri "nas", saj ni orehov, ampak pistacije. Tudi v baklavah, vedno le pistacije. Tudi v ratluku. No, kakorkoli že, dobro je :). Itak vemo, da je morje variant. Je morda kdo zasledil pri nas to "seno"? katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 30. okt 2008 13:28:21

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. okt 2008 14:36

Ja, samo se ne spomnim kje sem videla te rezance. Ne vem, če ni bilo v Mercatorju na Pobrežju, tam imajo tudi vino T"g za Jug.

Zagotovo pa jih imajo v Seiesbergu, v Merkurju, pred Gradcem.

 

Glede pistacij - sem si tiste živo zelene prinesla iz Irana, samo se še nisem odločila, za kaj vse jih bom uporabila....v igri so baklave, pa eno polnjeno pecivo, ne vem še. Na koncu bo morda kadaif...

 

Hedonist, naše odprave so tipično uživaške. Smo na zadnji ob tamburaših (tudi sredi Sarajeva jih srečaš, zakaj ne) po stolih plesali in jim dirigirali, pa penine so letele na mizo, še vedeli nismo, kdo vse jih je plačeval, za eno vemo, da je bila od tamburašev, menda so nam vrnili flašo za flašo...

Tako da je Baščaršija naslednji dan potem pravi balzam, takole v miru, v opoldanskem sončku za kavo srebat, ratluk grizljat in planirat, kam čez pol ure na malico, tam pa potem spet dalje tuhtat, kam na kosilo...da se na busu lažje spi, vsaj prvi del poti.

Nisem edina s Kulslo, ki je bila s to ekipo, jih je bilo še nekaj ... Ti rečem, prava druščina.

Sem ti malo skomin vzbudila, kaj?

 

Mamamia

 

mamamia

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

30. okt 2008 15:10

Jaz sem kupila tele "rezance" za kadaif pred časom v trgovini Merkur v Avstriji. Imajo eno polico s takimi eksotičnimi tj. južnimi zadevami. Se pa ne morem ojunačit in naredit, ker kot prvo nimam občinstva ki bi to pojedlo, kot drugo pa se izogibam sladkemu. Mi je pa zelo všeč in ko gre kdo od mojih v Sarajevo, mi mora obvezno prinest s sabo. Takole pa izgledajo tile ki jih imam, pa prvi na vrhu so: http://www.egekadayif.com/index.php?lang=tr&sayfa=urunl Mamamia, če slučajno nisi Hedonistu skomin, si pa meni obžalovanje!!! Sporočilo je spremenil(a) jass dne 30. okt 2008 15:15:07

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

30. okt 2008 15:19

Mamamia in Hedonist, ali sta že prebrala knjigo Nenada Veličkovića    Sahib - impresije iz depresije? Meni ena najboljših knjig letošnjega leta.

barbara9

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. okt 2008 15:48

Knjigo imam doma a ni sem še našel časa , da jo preberem. Ne vem sicer zakaj ta tvoj namig Barbara9 -me kam umeščaš oz. doživljaš: kaj sem imresija ali depresija ? LP hedonist

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

30. okt 2008 16:28

A si še našel kje to knjigo? Jaz sem jo že iskala, ker bi jo rada kupila.  Vprašala sem vaju zato, ker se zgodba dogaja v Sarajevu med zadnjo vojno. Zelo humorno napisano, se pa tudi zelo zamisliš nad napisanim. Saj vem, da je samo indirektno povezano s kadaifom.

 

Sem pa vesela, da ste načeli to temo, ker sem to slastno sladico nekajkrat jedla v Jordaniji, žal nisem vprašala, kako se imenuje. Ko sem kasneje spraševala okrog, kaj naj bi to bilo, ni bilo nikogar ki bi  te "sladke nudeljne" poznal.

 

 

barbara9

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. okt 2008 17:31

No, hvala za odgovore, bom malo pobrskala po policah. Barbara9, se nič ne čudim, tudi moji sosedi, ena iz Sarajeva, druga iz Prijedora nista poznali kadaifa, pa sta "stari pekarici". Čudno. Sem pa prebrala, da se na Balkanu baje dobi in dela le v času ramadana?! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. okt 2008 17:32

V tem trenutku se ne spomnim kje sem knjigo sploh dobil, verjetno je šlo za darilo od nekoga, tudi ne vem koga. Pravijo da je fajn in če prej ne jo bom bral na dopustu prihodnje leto, saj čas itak hitro gre, da bo en dva tri tukaj. LP hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. okt 2008 14:28

Ne, te knjige še nisem brala, sem pa prebrala Sarajevski Marlboro (črtice o dogajanju med vojno), pa seveda Kot da me ni, Slavenke Drakuluć (ena najbolj pretresljivih knjig, ki sem kdajkoli imela v rokah, o mladem sarajevskem dekletu, ki pristane v taborišču).

 

Jass, saj vem, kaj sem vzbudila.... pa naslednjič. Mamamia

mamamia

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

30. okt 2011 5:15

Tema o kadaifu je bila načeta l. 2008. Mene še vedno zanima, ali morda to testo sedaj kdo ponuja tudi tukaj v Sloveniji. Katka-lopatka omenja zamenjavo z jušnimi rezanci, pa se mi zdi, da to ne more biti isto, ali pač?

 

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti