Ocvirki

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

21. dec 2006 14:01

Vse lepo in prav s temi recepti, ampak po moje to niso pravi recepti za ocvirke. Pri nas imamo vsako leto prašiča ,naredimo ocvirke z masjo in same ocvirke,če hočeš ocvirke potem moraš precediti da ostanejo sami ocvirki. Pa tudi izdelava ocvirkov ni kakšna posebna umetnina,probaj najprej z majhno količino boš videla da ti bo uspelo. lp runo01

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. dec 2006 14:46

runo, sem že mislila, da sem šašava, pri nas jih tudi delamo tako kot si ti napisala - eno je zabela, drugo so pa ocvirki. Loni Makaroni

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

21. dec 2006 15:07

Ja super da me vsaj eden razume. lp runo01

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. dec 2006 18:37

Runo01. Ocvirke delam enako kot ti. Le da dodam med cvretjem (pri nas ocvirke "cvremo") še celo čebulo. Tisto, pojdi k mesarju, pa ni tako enostavno, kot se sliši. Žal sem prisiljena špeh za ocvirke kupovati pri njih, a je kar težko dobiti pravega. Ti radi kaj podtaknejo. Npr. špeh od prehitro odebeljenih prašičev, iz katerega se zabela sploh noče dobro strditi - celo v hladilniku je bila bolj zdrizasta, pa še vonj ni bil pravi. Ali ti zraven poleg hrbtnega špeha porinejo maščobo izpod trebuha, iz katere ni dobrih ocvirkov. Enkrat sem izgleda dobila špeh od merjasca, ker je "smrdel kot svinja". Tudi čebula ni mogla dovolj omiliti vonja. ZAHTEVAJ VEDNO TAK ŠPEH, KI BO IMEL ŠE MALCE SLEDI MESA. Ja pa tistega kupujem brez kože. Je ne maram v ocvirkih. Če ne boš gotova, da boš dobila dober špeh, ocvirke raje kupi. Sedaj imajo že kar dobro izbiro okusnih proizvodov. Lp Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti