Posoda zepter

Mirjana  

član od: 29.11.2001

sporočila: 15

tema odprta - 21. jan 2002 16:28 | ogledi: 4.487 | odgovori: 3

Za darilo sem dobila komplet Zepter posode. Zanima me kaksne so vase izkusnje s to posodo. Ali moram biti na kaj se posebej pozorna?

Pozdrav

Mirjana

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

22. jan 2002 7:27

Zdi se mi, da posoda ni najbolj primerna za plinske štedilnike. Ta posoda se namreč zelo segreje in drži toploto, tako da je plin potem tudi na najnižji moči še premočan. Simona

neznan uporabnik

22. jan 2002 9:49

Se strinjam s Simonko. Posoda ni primerna za plinski stedilnik. Ce pa ze, tisti, ki namerava kuhati po navodilih glede na termostat, priporocam, da plamen zniza na kontra smer kolikor se da, se pravi ravno toliko, da ne ugasne. Jaz jo tudi imam, pa nisem prevec zadovoljna. Posoda mi je pretezka in storasta in v njej kuham kot v normalni posodi. Imam tudi AMC in moram reci, da sem s to posodo bolj zadovoljna. Previdno s soljo. Ne sme se soliti mrzla voda. Ker me nihce ni opozoril na to, sem na zacetku dodala sol v hladno vodo. Po kuhanju sem na dnu opazila bele madeze, ki jih nisem mogla odstraniti, tako, da so posodo poslali nazaj v tovarno na brusenje dna. Potem sem od zastopnika zvedela, kaj je bil vzrok za madeze. No v AMC-ju se to ne dogaja. Prismodi se pa ravno tako kot v navadni posodi. Morda je pa res kriv plin. LP

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

22. jan 2002 13:56

Imam AMC in plin. Res je potrebno kuhati na najmanjšem plamenu, pa še to je včasih preveč, zato takrat ogenj kar ugasnem in počakam, da kazalček na termostatu zleze malo nazaj. Da ne gledam skoz na pokrovko, kdaj se to zgodi, imam na termostatu nastavek, ki zapiska, kadar pride kazalček tja, kamor hočem. Seveda se tudi prismodi v posodi, res pa je, da se veliko lažje očisti kot navadna. Od časa do časa jo namažem s čistilom na rostfraj, pa je kot nova. Moti me le, da je tovrstna posoda res strašansko težka že prazna, kaj šele polna. Na splošno sem pa zadovoljna. Pozdravčke,

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti