Govedina iz juhe

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

11. dec 2006 18:17

Naredila sem prozolio, recept od Aki, najboljši način, da se znebiš kuhane govedine. Tilenboc

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

11. dec 2006 20:28

Tilenboc, ne vem zakaj nebi smela kisa. Meni so drugi dan po porodu v bolnišnici za kosilo prinesli zeleno solato in pa grozdnje. Po mojem lahko ješ vse po vrsti samo prenajesti se nesmeš. zinka

ropret  

član od: 7.12.2006

sporočila: 26

11. dec 2006 21:31

lahko pa narediš polpete ropret

Varia  

član od: 3.1.2006

sporočila: 108

12. dec 2006 5:24

Pozdravljena mlada mamica ! Kuhana govedina se včasih tudi priloži na krožnik z praženim (restanim) krompirjem in jabolčno čežano. Mogoče pa ti bo dobro, poizkusi kdaj. Varia

neznan uporabnik

12. dec 2006 8:52

Popraži malo čebule, da porumeni. Kuhano govedino narežemo na primerne rezine, malo povegetamo ali pa samo posolimo, lahko začinimo tudi z malo česna in gorčice - po okusu in še malo opečemo na vroči mačobi, nato zalije z juho ali lahko tudi z vodo - če prej nismo povegetali ali solili lahko dodamo malo kocke za omako. Še nekaj minut podušimo , dodamo malo moke, malo popramo in odlična omaka za pire krompir ali tenstan krompir je pripravljena. lep pozdrav Tedi tedi

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. dec 2006 13:32

Naredi testo za rezance in naredi malo vecje "raviole", zepke, z nadevom iz sesekljane kuhane govedine, cebule in jajca (jajce po zelji). Zabelis jih z drobtinicami (nekaterim je vsec tudi z ocvirki) in postrezes s solato. Zelo okusno! Enake zepke, le da nekoliko manjse, pa lahko uporabljas tudi kot zakuho za v govejo juhco. Ravno pred kratkim je tekla debata na to temo na kulinariki. fresh

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

12. dec 2006 13:53

Podobno kot je recept v bazi za prazolio, pri nas porabim, ne samo govedino, ampak vse mesne ostanke in pripravim mesni zavitek za juho. Ostane nam meso iz juhe, ki ga tudi nobeden ne je, kakšen zrezek, kos pečenke ali piščančka, purana, vse takoj spravljam v zmrzovalnik. Tudi kakšen korenček iz juhe ali drugo zelenjavco. Zavitek delam iz zmrznjenega listnatega testa. Originalni zavitek je bil iz vlečenega testa, vendar so pri nas otroci odločili, da je boljše listnato testo. Meso, različno, zmeljem, dodam praženo čebulo, sol, poper, muškatni orešček, jajce in veliko peteršilja. Po potrebi dolijem malo juhe ali mleka, da je masa bolj mazava. To posujem in razmažem po testu ter zvijem. Napravim bolj tanke zvitke tako, da vsako ploščo, ko jo razvaljam, po sredini še prerežem. Te zvitke potem spečem, narežem na kolobarčke in jih dam v skledi na mizo. To se potem vlaga v juho. Za vsako praznovanje mora biti pri nas obvezno mesni zavitek za juho. Zadnje čase pa velikokrat napravim vse tako kot za zavitek, samo, da še surov zavitek s krožnikom razrežem na kakšne tri cm štrukeljčke, ki jih tudi spečem in dam na mizo kot predjed. Kar ostane, pa se potem poje v juhi. Na to idejo sem prišla, ker so vsi, ki so prihajali, najprej prišli v kuhinjo in "kradli" ta zavitek. Pa sem rekla, saj je vseeno kako se poje, ali v juhi ali pa prej. Ta mesni zavitek (včasih štrudel) so v moji družini delali samo za velika praznovanja, poroke, recept pa je poznala že moja stara mama (roj. 1880), ki je bila fina mestna gospa. zvezdica55

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

12. dec 2006 14:39

Lahko pa podušiš sladko zelje,dodaš na koščke narezano kuhano govedino, zaliješ z malo kuhanega pretlačenega kropirja, začiniš po okusu in imaš eno tako gosto juho. Ali pa posebej dušeno sladko zelje, pire krompir, in kuhana govedina. dzoana

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. dec 2006 14:54

zvezdica, to je pa dobra ideja. Jaz še nisem slišala za to, ampak verjetno je dobro in lepo zgleda pri kakšnem slavnostnem kosilu. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti