Oblati oz. "hostije" za piškote

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

tema odprta - 10. dec 2006 14:14 | ogledi: 9.478 | odgovori: 18

vem da punce na kulinariki vse veste, povejte kje se dajo kupiti okrogli oblati oz. hostije za piškote? verjamem da verjetno v prodajalni pekarne vrhnika vendar mi to nič ne pomaga ker ne zahajam kaj v lj...

mogoče kje v mb, ali pa še bolje če se jih da naročiti kje po netu...

hvala!

lucijana

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

10. dec 2006 18:37

Lucijana, jaz sem jih nabavila v Celovcu v samopostrežni trgovini (npr. Špar in Merkur), v dveh velikostih kroga, v škatlici pa je 100 kosov. kača

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. dec 2006 19:22

Čao, če ti kaj pomaga moj nasvet, jaz jih kar s kozarčkom izrežem iz oblat za napolitanke... katka

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

10. dec 2006 19:32

kača jah fajn...sam v avstrijo pa spet ne hodim...saj vem obup sem... sicer sem imela jih nekja ker sem jih enkrat nimam pojma več kje dobila, pa sem danes delala vetrce, vendar sem ugotovila da se vetrci dajo fajn narest tudi brez oblatov, še boljši so mi takšni tako da...ni sile.... lucijana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. dec 2006 20:15

Oblatke sem nazadnje kupila v hoferju, ampak že dolgo tega. Če imaš peki papir,sploh ne potrebuješ več oblatov, jaz niti makronov več ne delamna oblatih. Mamamia mamamia

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

11. dec 2006 7:56

Kakšne piškote pa delate iz hostij? Ali bi mi lahko zaupale kakšen recept? Naredila bi jih z izrezanimi oblati. Na linku za "sve i svašta" sem videla hostije poleg modelčkov za panje. jankica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. dec 2006 9:53

Ja, jaz hostije iz oblat naredim prav za panje, ker ravno v tem primeru ne vem, kako bi izpadli brez, ker se ne pečejo oz. kako bi držali skupaj. Pri pečenih keksih pa je peki papir po moje dovolj. katka

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

11. dec 2006 11:12

Zdravo! Sem šla na kulinariko z namenom, da povprašam, kje se dobijo hostije in vidim, da je tema že odprta, kakšna telepatija. Cel vikend že razmišljam o hostijah Imam dva recepta za piškote (eden iz lanjske Lise in drugi iz revije nove Dober tek), pa bi jih sprekla- oz. naredila. Kje jih pa v Ljubljani kupite? Jih bi šla še danes iskat! Komaj čakam da se lotim peke! Fajn se mejte tamara

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

11. dec 2006 12:20

Kot smo "izkušene pekarce" (npr. mamamia in jaz) že večkrat povedale, "hostije" za peko poljubčkov ipd. niso več potrebne, odkar imamo peki papir. Poznam tudi cel kup ljudi, ki teh "hostij" ne marajo. Tamara, mirno naredi piškote na peki papirju, prav gotovo se bodo odločili od podlage, ko bodo pečeni. Letos sem delala poljubčke z orehi in arancini, kjer je bil sneg malo preredek (iz 9 beljakov v premajhnem kotličku!), pa so vseeno na peki papirju nastali krasni in sem bila zanje še posebno pohvaljena. teta torta

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

15. dec 2006 11:22

Zdravo! Hvala za odgovor, samo jaz imam recept za piškote, ki se ne pečejo oz. se peče zgornji del. Nekako takole: spodaj je hostija, potem krema, navrh pečen piškot. Drug recept se pa sploh ne peče. Sem bila malce odsotna, tako da sem šele sedaj prišla do kulinarike :)) lp vsem tamara

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

15. dec 2006 11:27

Tamara, splača se pogledati pri Hoferju (pred božičem jih morda imajo), morda v kakšnem hipermarketu, sicer pa v Avstriji. Če si v dobrih odnosih s svojim župnikom ali kakšnimi sestrami, ki jih pečejo, se lahko priporočiš tam. Sicer pa bili za tvoj namen dobri tudi izrezani krogci iz oblatov za napolitanke, ki pa jih imajo skoraj v vsaki samopostrežbi. teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti