Zeljna solata

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

8. dec 2006 19:35

Moj ribežen za zelje pa se imenuje "vegetable slicer TNS 2000 all in one". Sem si ga dve leti oglejevala na Celjskem sejmu, nazadnje sem ga naročila po pošti. Ima tudi zaščito za prste v obliki ožemalnika limon in reči moram, da z rezanjem zelja za solato ali katerekoli druge zelenjave ni več problem. Zeljno solato pripravljam podobno kot navajate zgoraj, le da dodam še kumino - tak okus sem podedovala od doma in nam je vsem všeč. rdecapesa

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

8. dec 2006 19:54

Tudi jaz pripravljam zelje tako,kot ostale,narežem ga pa na salamoreznico. Edino, da jaz zelja niti slučajno prej ne posolim, pa tudi ožamem ga ne,ker imamo najraje takega,da še malo hrusta! Pa uporabim tudi česen in mleto kumino in je prav dober! lp, ela

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

8. dec 2006 20:21

Ela, delam solato na popolnoma enak način, za mojo mamo, ki ima že tretje zobe, pa je tako pripravljena pretrda, zato ga tudi ožema.... s tem pa izgubiš velik del vitaminov..... lp Nena Nena-morje

sonjaskof  

član od: 4.12.2006

sporočila: 48

8. dec 2006 21:17

Jaz pa ljubiteljem zelja predlagam, da poskusijo še varianto s korenčkom in hrenom. Zelo dobro in osvežilno. Običajni zeljnati solati primešamo par drobno nastrganih korenčkov in žlico hrena iz kozarčka ali tube. Baje je to milanska solata. LP, Sonja sonjaskof

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. dec 2006 13:21

V naši družini smo ljubitelji zeljne solate, to je tudi edina, ki jo jaz jem začinjeno. V dolgih letih priprave smo zamenjali: - hitri nož in ogrožene prste ( to obvlada mama, ki je v davnih časih rezala rezance), - nastavek za na nož ( v obliki na vsaki "ušes" strani spirala z dvema možnostima, vmes pa plastificiran del. Ima regulator debeline). Reže se direktno z glave. -posedujemo pripomoče iz plastike, ki ima rezilo in možnost nastavitve in zaščito za prste in je ODLIČNA. - eno škatlo od Fackelmann, z več rezili, pa ni ravno to. Razmišljam še, komu naj jo "uturim". Imam pa rada svežo solato in ne že zmatrane. V naši trgovini že leta nisem videla ljubljanskega zelja, vendar upam, da imate vi več sreče. frina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. dec 2006 1:43

dragička, midva vedno stojiva v tisti dolgi vrsti, sva pa tudi najprej kupila pri drugih... Razlog: poleg čistoče še količina - pri tej dobiš vedno 2x več za isto ceno in pa vode ti ne tehta, ampak dolije zraven, če seveda želiš. Ne greva več nikoli drugam! Sva enkrat za hec stehtala, koliko tehta njene četrt kile zelja - bilo je več kot pol kile... plačala sva seveda četrt. Veri

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. dec 2006 6:13

zelje že narežem, ribežn me pa ne zanima, zanima pa me tista mična gospodična z globokim dekoltejem ( loni ). ežoj

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

15. dec 2006 8:20

Zanimivo, da se je letos vrsta premaknila k drugi stojnici. Jaz mislim, da je to predvsem psihološki učinek, da vsak pomisli tam kjer je vrsta, je gotovo boljše kot drugod . Večkrat grem med tednom čez tržnico in se ponavadi ustavim, tudi, če ne kupim ničesar, pri neki drugi stojnici kjer poznam gospo, in vidim, da daje ravno tako dobro vago, ne računa vode in njeno zelje je krasno. Ko sem ga primerjala z drugim zeljem, nisem ugotovila razlike. Pri tej kjer jaz kupujem, zagotovo ni konzervansa, saj hodim po zelje tudi k njim domov. Tako, da to ne drži, da ima samo ena zelje brez konzervansov. Naredite poizkus in pojdite od stojnice do stojnice in preizkusite zelje iz škafa, so vse prodajalke prijazne in vam bodo to dovolile. Pa boste videli, če je kakšna razlika. zvezdica55

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

15. dec 2006 11:55

No, zvezdica, jaz sem to naredila in je razlika več kot očitna. Naredila sem pa to zato, ker sem enkrat kupila zelje pri eni, ki ni imela vrste in sem ga doma vrgla stran, tako je bilo zanič. Repa je bila od iste gospe zelo, zelo okusna. Tako da dolćina vrste ni zgolj zaradi psihološkega učinka Kar se sveže zeljne solate tiče, pa jo režem z ostrim navadni nožem in ker sem precej zverzirana, naredim to zelo hitro. Sem probala na salamoreznico, pa mi več časa vzame potem čiščenje, kot če ga režem ročno. Zelja nikoli nič ne matram in ga ne ožemam, ker vsi radi grizemo in hrustamo. Najraje ga imam s kumino v prahu, bučnim oljem in fižol ne sme mankjkati ))

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

15. dec 2006 23:26

Joj, , to pa si res imela smolo. Jaz res zmeraj kupujem pri eni drugi gospe, večkrat ga kar malo pojem pri njej ob stojnici, pa je zmeraj dobro. Poznam pa tudi zelje od ge. Škerlove, ki je imela prej take vrste, sedaj pa ne več in res nimam pojma, zakaj, saj je enako kot prej. zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti