Nojevo meso

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

tema odprta - 16. jan 2002 10:18 | ogledi: 6.333 | odgovori: 10

Pozdravljeni!

Malce mi je že nerodno, ker vedno samo sprašujem, namesto da bi napisala kakšen recept ali dala koristen nasvet Na žalost imam bolj malo kulinaričnega znanja, ampak vseeno upam, da bom kmalu osvojila to čudovito umetnost -predvsem s pomočjo KulSlo- in bom lahko tudi jaz kaj prispevala...

Tokrat bi vas rada malce povprašala o nojevem mesu, ki bi si ga naš gost iz tujine silno rad želel poizkusiti. Zato me seveda zanimajo restavracije kjer ga znajo dobro pripraviti, ker sem slišala, da meso samo ni nič posebnega. No, najbrž bo najbolje, da sami poveste -tisti, ki ste ga že poizkusili-, če vam je bil všeč in kje ste ga jedli. Mogoče bi se ga tudi sama upala pripraviti, vendar za enkrat še ne zaupam svojim sposobnostim (bom na puranih vadila ) in niti ne vem, kje bi ga lahko kupila. Kakšna ideja?

Najlepša hvala za morebitne odgovore!

Tina

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

16. jan 2002 11:42

Jaz sem jedla nojev pršut v Braniku, gostilna Furlan in mi je bil všeč. Sicer nič posebnega, meso kot meso. Simona

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

16. jan 2002 11:55

Živjo Simona! Ima mogoče ta gostilna še kakšne druge nojeve specialitete (npr zrezek v kakšni posebni omaki)? Čeprav me prav zanima kakšen pršut je to... Tina

neznan uporabnik

16. jan 2002 15:45

Na strani http://www.misti.si/stran4.html je nekaj receptov za nojevo meso. Na njihovih straneh tudi najdete, kje lahko kupite sveže nojevo meso. Zmrznjeno nojevo meso se dobi v večjih trgovinah (nimam izkušenj, ali je (bila) ponudba redna ali samo občasna). LPP

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

17. jan 2002 7:33

Titi, na žalost se ne spomnim, ali so imeli na jedilniku še kakšno drugo nojevo meso, ker je od tega že kar par let. Zato ti predlagam, da poiščeš gostilno v imeniku in jih kar vprašaš. Simona

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

17. jan 2002 9:55

OK, super, hvala obema! Se bom še jaz malo potrudila pa bo No, ampak vseeeno, če komu pride kaj na pamet mu bom zelo hvaležna! Pozdravček, Tina

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

17. jan 2002 10:15

Vem, da imajo nojevo meso v ponudbi tudi v gostišču Grmač pri Tržiču (oz. v okolici). Pozdrav.

neznan uporabnik

17. jan 2002 10:17

Zdravo! Sveže nojevo meso dobite v Radovljici pri mesarstvu Mlinarič (mlinaric@siol.net) Moja ocena je, da kvaliteta mesa ne dosega cene, ki je od 4500-5000 sit/kg stegna. Imajo tudi cenejše meso, ki pa vam ga ne priporočam. Naše avtohtone domače živali vam nudijo bolj kvalitetne segmente. florjan nahtigal

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

18. jan 2002 12:49

Titi! Kolikor se spomnim imajo nojeve specialitete tudi v gostilni Topolino na Bledu, ki je nekje ob glavni ulici na levi, če se pripelješ po cesti iz ljubljanske smeri. Informacija je iz enega od člankov v katerem se ocenjuje slovenske gostilne (Nedelo, če me spomin ne vara), znani so prav po nojevih specialitetah in SF. Noje pa gojijo na Gorenjskem pri Podvinu (če pogledate pred hotelom levo boste videli noje zunaj na travniku). Žal imena gojiteljev oz firme ne vem. Nojevo meso je zelo znano kot zelo zdravo oz. brez holesterola, ampak tak je tudi domači zajec, pa zato še ne stane med 4 in 5 prešernov za kilogram. Eno od mnogih načel zdrave prehrane (menda izvira iz makrobiotike) je tudi, da naj ne bi jedli ničesar, kar ne raste v naši okolici. Meni sicer tovrstno politiko narekuje denarnica in zdrava pamet, za ostale pa lahko rečem samo "ko voli pa nek izvoli". Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

18. jan 2002 13:06

Hvala Tinca! Včeraj mi je nekako uspelo "izvohati" to gostilno (Topolino). Opis sem našla na straneh Mladine (konzum, če se ne motim) in je zelo dobro ocenjena. Mislim, da bo našemu gostu všeč. Pa še Bled si bo lahko ogledal... Nojevo meso je pa res precej drago in bo zajec verjetno dober nadomestek. Zdi se mi, da je to meso premalo znano in je tudi malo povpraševanja po njem (kar recimo ne velja v sosednji Italiji, kjer so skoraj vsi panični zaradi govedine), ampak verjetno je isto tudi z npr. morskim psom in še katero drugo specialiteto, ki jo Slovenci bolj poredko vidimo na svojem krožniku. Živele putke in purani! Tina

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

18. jan 2002 15:23

Nojeve jedi dobite zelo dobre v gostilni Tulipan pri Radovljici.Imajo več različnih jedi. Meso dobite v Živilih v Črnučah to je mega market ali pa pri proizvajalcu, kjer tudi redi noje. Dobite tudi nojeva jajca in recepte. Reja se nahaja zraven cvetličarne v PodvinuProbajte. Marinka Marinka Pečjak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti