Pet dišav

neznan uporabnik

tema odprta - 12. jan 2002 10:02 | ogledi: 2.592 | odgovori: 17

Ga. Marinka omenja nekje žličko praška petih dišav. Zanima me, ali je to že pripravljen prašek, ki se lahko kupi v trgovinah (kdo ga proizvaja?) ali pa si ta prašek vsakdo pripravi sam doma iz naključnih začimb? Katere začimbe pa vsebuje?

Hvala in lp!

Beti

vid  

član od: 2.9.2001

sporočila: 57

13. jan 2002 8:43

Preberite Malo enciklopedijo začimb. Tam najdete podatke o prašku ipetih dišav. Lahko ga naredite same, ali pa ga kupite (prinas ga še nisem zasledil). Vid Pečjak

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

13. jan 2002 11:26

Prašek petih začimb (kit. heung fun) je kitajska začimbna mešanica fagare (imenovane tudi sečuanski poper, čeprav s poprom nima nič skupnega), komarčkovih semen, nageljnovih žbic, kasije in zvezdastega janeža.Torej nič naključnega. Pri nas ga še nisem opazill. Lahko pa ga sami pripravite tako, da zmešate naštete začimbe približno v enakem razmerju. Lp! Riko Sporočilo je spremenil(a) Riko dne 13. jan 2002 11:26:49

neznan uporabnik

14. jan 2002 12:02

Zdravo ! G. Pečjak, bojim se, da vaš odgovor ni prav nič pomagal naši ga. Beti k tozadevnemu spoznanju. Gospa je zahtevala konkreten odgovor, ki ga ji je dal prijazni g. Riko, ki je očiten poznavalec. Bravo ! Povedati moram še to, da moja žena naredi več vrst hueng funa in sicer za različne jedi. Ob priliki vam bom sporočil nekaj njenih mešanic. Ostanite na zvezi. Lahko se mi oglasite tudi na moj e-mail (velike skrivnosti malih mojstrov). florjan nahtigal

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. jan 2002 13:35

Florijan, mislim, da je bil tudi prvi odgovor pravilen. Namreč v mali enciklopediji začimb na KulSlo je konkretno napisano, kaj je v tej začimbi in kako zmešati sestavine. Zdi se mi bolje ljudi usmerjati, kje najdejo informacijo (posebej če je na istem spletnem mestu kot se nahajate), ko jim prepisovati podatke. V prvem primeru bo Beti drugič vedela, kje najprej iskati informacijo o začimbah, v drugem pa bo spraševala na forumu. Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

vid  

član od: 2.9.2001

sporočila: 57

14. jan 2002 13:36

Odgovor je dovolj konkreten. Poglejte v enciklopedijo, ker so opisane konkretne začimbe. Če je opis že v eni rubriki KulSlo, ni potrebno, da ga ponavljamo še v drugi. Vid Vid Pečjak

neznan uporabnik

14. jan 2002 16:29

Oprostite, še v nobeni rubriki nisem zasledila govora o tem prašku. Če bi imela doma navedeno enciklopedijo, bi najbrž sama pogledala vanjo. Moje vprašanje je res zahtevalo konkreten odgovor, za katerega se Riku iskreno zahvaljujem. Lažje mi je vprašati "prijatelje" na Kulinariki, kot pa odbrzeti v knjižnico po eno samo knjigo (vprašanje, če bi jo sploh našla). LP! Beti

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. jan 2002 16:54

Beti: Morda res ni bilo jasno napisano: MALA ENCIKLOPEDIJA ZAČIMB je rubrika na Kulinarični Sloveniji, kjer smo opisali preko 100 začimb! To ni knjiga! Na solnici kliknete recepti in malo nad iskalcem boste videli link na enciklopedijo začimb. Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

14. jan 2002 21:25

Ups! Pa ne bodite hudi! G. Vid se mi vedno zdi bolj hud kot ne. Žal te rubrike nisem opazila. Dobro, da ste me nanjo opozorili. Lahko bi sicer poskusili na bolj humoren način! LP! Beti

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

14. jan 2002 21:30

Beti, a ste mislila na samo "enciklopedijo začimb", da bi jo morali bolj domiselno, duhovito postavit? Bojan

neznan uporabnik

14. jan 2002 21:44

Ne! Mislila sem, da bi me lahko ošteli na bolj humoren način. LP! Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti