Ttttorta

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 11. jan 2002 12:27 | ogledi: 2.365 | odgovori: 5

Hello, jutri bom pekla torto. Mami ima rojstni dan in rada bi ji pripravila presenečenje, kakšno "novo" torto. Zaradi bolezni (Crohn) ji moram spečt kaj lahkega, sočnega, brez težkih maslenih krem. Naveličana sem večnih višnjevih različic in prosim za pomoč, če ima kdo kak preizkušen recept. Hvala vnaprej in lep vikend vsem želim,

Irena

neznan uporabnik

11. jan 2002 12:54

Zdravo! Priporočam vam fižolovo torto. Recept dobite v eni od revij "Pet zvezdic" letnik 1999. Torta je res nekaj novega. Nadev je iz zmečkanega fižola in vezivnih dodatkov. Skratka res osvežitev in popestritev. Meni jo je spekla žena za obletnico poroke. Izvrstno! florjan nahtigal

maca  

član od: 10.9.2001

sporočila: 26

11. jan 2002 14:19

Na žalost nimam pri sebi receptov, ampak super so torte z nadevom iz: smetana + polnomastni sadni jogurt + sadje +malo želatine (glej navodila za dodajanje želatine, če z njo nimaš izkušenj). Torta je še boljša, če biskvit namažeš dan prej! Mljask. Irena Maček

neznan uporabnik

11. jan 2002 15:20

Pri nas gre najbolj v "promet" krema iz ene hulala smetane z malo kokosove moke in ene male skute. Na to pa pašejo vse vrste sadja. Torta je zelo sočna in dolgo zdrži, ker ni navadne smetane zraven. Mojca

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

11. jan 2002 16:41

Tudi jaz pripravljam tortne nadeve iz hulala smetane in različnih sadnih kompotov. Krema je čvrtsa, se ne razleze, dobrega okusa in ni premastna. V hladilniku lahko stoji kar nekaj dni (če je seveda prej ne pojemo). spela

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

14. jan 2002 12:34

Tako, vikend je končan, torta je bila in je več ni, dokaz, da je uspela, pa je ta , da sem spet v službi Malo sem upoštevala Mojčin nasvet, malo eksperimentirala, tole pa je recept. Če ga bo kdo preizkusil in vam bo ok, ga lahko naknadno damo tudi v bazo. TORTA JUŽNIH MORIJ BISKVIT 5 jajc za težo petih jajc sladkorja za težo štirih jajc moke malo pecilnega Beljake stepi v trd sneg in počasi dodajaj sladkor. Ko je sneg trd in sladkor stopljen, primešaj enega za drugim rumenjake na koncu pa v penasto zmes previdno vmešaj s pecilnim presejano moko. Testo vlij v pomazan pekač premera 28 cm in speci. Ohlajen (najbolje naslednji dan) biskvit trikrat prereži. NADEV (pravzaprav sta dva) 4 zrele mange razkoščiči in olupi. Sok, ki se pri tem nabere, prestrezi in prihrani Približno polovico enega sadeža nareži na manjše koščke, drugo pa v multipraktiku zmlej v kašo. Nekaj žlic mangove kaše shrani posebej za sadni žele. Ožmi dve limoni. V polovici soka namoči želatino v prahu, ki jo potem ko nabrekne, raztopi v parni kopeli. ( za količino upoštevaj navodila proizvajalca želatine) Penasto zmešaj tri beljake s tremi žlicami sladkorja. V trd sneg enega za drugim vmešaj štiri rumenjake. Stepi v trdo 3 dcl sladke smetane. Za prvi nadev v večji del mangove kaše zmešaj del raztopljene želatine, vse skupaj med stepanjem prilij v jajčno zmes in na koncu primešaj polovico stepene sladke smetane. Za drugi nadev v preostalo smetano vmešaj eno malo, gladko razmešano skuto, nekaj žlic (cca 3-4) kokosove moke, del raztopljene želatine in na koščke narezan mango. Za sadni žele v prihranjeno sadno kašo vmešaj preostalo stopljeno želatino. Mangov sok (kak deci bi ga moralo biti, če je sadje manj zrelo pa preden ga zmelješ, malo "ožmi" ali z žlico pritisni, da se sok nateče) zmešaj z drugo polovico limoninega soka, sladkorjem po okusu in malo vode (tako da pride vsega skupaj za dober kozarec) Torto zlagaj v model tako, da spodnjo ploščo natopiš s sadnim sokom, premažeš z mangovo peno, položiš nanjo drugo ploščo, natopiš, premažeš s skutno smetanovim nadevom, sledi tretja plošča, ki jo ravno tako navlažiš in premažeš s preostalo mangovo peno. Na vrh gre zgornja plošča biskvita, prav tako navlažena, ki jo po vrhu premažeš s sadnim želejem. Torta naj nekaj ur počiva v hladilniku, nato obroč razkleni, premaži obod torte s sladko smetano, s katero lahko torto tudi okrasiš. meni je ostalo nekaj sadnega želeja, ki sem ga potem narezala na "bombončke" in z njimi okrasila rozete iz sladke smetane. Ker je ravno snežilo, sem po vrhu torte potresla še nekaj snežink iz kokosove moke. Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti