Kokosovo maslo

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

21. mar 2007 22:09

Alisha, hvala za pomoč. Tudi sama sem šla pred kratkim v akcijo in jo tudi našla tako v Tušu, kasneje pa še pri najboljšem sosedu. LP katjushka

NADIN  

član od: 19.12.2005

sporočila: 34

22. mar 2007 8:06

V Mariboru sem kupila kokosovo maslo v trgovini Sonček v Vetrinjski ulici. LP NADIN

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

8. nov 2009 18:52

Prihaja čas peke piškotov in zanima me ali bi lahko kokosovo maslo nadomestilo navadno maslo oz. ali bi ga lahko mešala pol pol. Kaj pa okus piškotov. Mogoče ima katera kaj izkušenj s tem. lep pozdrav tedyka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. nov 2009 18:57

Velikokrat navadno maslo nadomestim s kokosovim, sploh kadar pečem za starša ali kadar pečem pri zelo visokih temperaturah. Kokosovega masla je več vrst, išči dražjega, hladno stiskanega, deviškega. Dobijo se različice, kjer je vonj in okus po kokosu zelo močan, načeloma pa na okus peciva to maslo ne vpliva.

Po pravici povedano so mi piškoti in pecivo, pečeni z navadnim maslom, vseeno precej okusnejši.

tulka

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

8. nov 2009 19:29

Joj, kokosovo maslo je tako dobro!! Jaz ga nič ne mešam z navadnim. Ravno danes sem pekla Grancereale piškotke z njim in so super, pa še rahlo dišijo po kokosu. Pod sestavine pa so napisali: kokosovo olje in zrak:)). Pa tudi samega bi lahko jedel, ker je okus kot strnjena kokos krema;) l e a

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. nov 2009 20:25

l e a: hop, Cefizelj, pa te imam! Takoj na plan z receptom za grancereale piškotke! (prooosim)

tulka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

9. nov 2009 4:23

Zanima me kokosovo maslo iz Hoferja. Zadnjič sem ga videla po 0,79, kar je nekoliko cenejše od njihovega čajnega masla, ki mi je tudi zelo všeč in dražje od margarine. Ker pa sem zasledila da je tudi bolj zdravo, bi pač pri praznični peki lahko uporabila tega ali pa mešala različne mašobe (maslo, kokosovo maslo in margarino). Meni keksi samo z margarino ponavadi niso všeč, čeprav pa pri nekaterih receptrih zahtevajo margarino in se tudi keksi z margarino lepše delajo kot z maslom. Hvala za vaše odgovore tedyka

neznan uporabnik

9. nov 2009 7:08

Lea, tudi jaz prosim za recept. Morda kar tu na forumu, da bo hitreje. Hvala. ajda66

neznan uporabnik

10. nov 2009 10:01

Tulka, hvala. Sem že skopirala. ajda66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti