Jedi iz buč

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. okt 2006 16:37

Lisa je napisal/a:
o Ežoj, super zadeva, a ne? Jaz naredim tudi kremno juho (čebula na olivnem olju, česen, zrezana buča, paprika, curry, timijan, zelenjavna osnova, balzamico, - palični mešalnik), pa pečeno nadevano, pa fondi v buči, pa bučni frites v pekaču... ja, zdaj prihaja sezona. Lisa
Lisa, res je super, le da sem jaz ta let to prevečkrat delal ( bčke rastejo kot neumne ) pa mi je že mal odveč. ežoj

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

3. okt 2006 16:50

MissLady in Ežoj, hvala Model za tulumbe mi je letos prinesla mami, ko je bila na obisku v Bosni (Prijedor). Pa še drag ni bil. Recept pa že čaka na objavo. stana

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

3. okt 2006 21:10

Lisa je napisal/a:
fondi v buči, pa bučni frites v pekaču...
sliši se zanimivo, novo. Lisa, lahko podrobneje razložiš? LP, V.

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

3. okt 2006 22:24

Hvala za vse ideje. Ežoj, Stana.r in jelcy - a so vaši recepti za bučke (cukete) a za buče ( jesenske)? Dobila sem namreč občutek, da gre za bučke, jaz bi pa rada recepte za buče. Sicer se ni za bat, da ne bom poskusila tudi teh idejc, ker bučke obožujem in jih tudi sama delam na milijon in en način. Pri bučah je pa poblem, da jih niti ne poznam in zato ne vem, katere vrste so dobre za kaj, kakšne začimbe pašejo zraven itd... Tako da bo še naprej dobrodošel vsak nasvet. maja

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

4. okt 2006 0:00

Priporočam knjige Čarobni svet buč (Ruth Podgornik Reš), Bučna kuhinja za vsak okus avtorice Mateje Reš ter Dobrote iz buč Joži Jordan. Mislim, da boste odkrili še veliko novega. Sama sem bila zelo presenečena, kaj vse se da narediti z njimi... LP strukelck

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

4. okt 2006 10:32

Me veseli Vilma, da sem vsaj tebe spravila v skušnjave! Bučni fondi je stara jed iz Normandije, ki se pripravi takole : 3,5kg težka rumena buča (ker so hokaido manjše, ostale sestavine prilagodiš teži svoje) 200g grojerja 8 rezin toasta (popečene, zrezane na kocke) 1l sladke smetane sol, poper, česen v prahu buči odrežeš pokrov in izdolbeš semena. Potem na dno tako dobljene "posode"daš nekaj toasta, plast sira...itd do vrha. Čez se polije začinjena smetana, pokrije z odrezanim pokrovom ter da v pekač in v pečico. Toliko težka buča se peče 2 uri na 180. V ta "fondi" se nič ne pomaka, pač pa se je z žlico - bodisi iz cele buče, ali pa razrezane na pol, četrino...pač glede na to, kako veliko bučo imaš. Jaz imam rada začinjeno hrano in v smetano dam še malo kajenskega popra, pa tudi pri siru rada odrežem malo več. bučni frites pa naredim tako, da bučo zrežem na primerne krhlje- palec debele in jih dam za 2 uri v "paco" iz olivnega ali bučnega olja, v katerega nadrobim žajbelj, timijan, dodam sol, poper, papriko, malo čilija. Potem pa zložim vse skupaj v pekač in pečem do mehkega na visoki temperaturi. Mora imeti temno barvo. Če imaš rada buče, ti priporočam tudi mojo bučno juho - je ena redkih tukaj, ki je narejena brez moke ali krompirja in kupa smetane. Lisa

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

4. okt 2006 13:46

Hvala, sem si že spravila recept med ostalo zbirko jedi iz buč. Včasih razmišljam, da jih skoraj raje jem kot vsi LP, V.

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

4. okt 2006 22:44

Mc maya, na slikici so bučke - cuketi vendar najbrž ne bi bilo slabo niti s kakšnimi drugimi bučami stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti