Hobotnica v solati

thinkblue  

član od: 9.1.2003

sporočila: 20

tema odprta - 29. sep 2006 8:43 | ogledi: 4.878 | odgovori: 3

Eno vprašanje:

Nameravam pripraviti hobotnico v solati, pa me zanima ali jo lahko skuham en dan prej kot jo postrežem? Naslednji dan namreč ne bo časa za to :)

V kolikor jo lahko skuham dan prej pa me zanima tudi ali jo moram potem pripraviti takoj ali šele malo pred tem ko jo serviram?

hvala

TB

Gorazd Mlinarič

SPELAM  

član od: 3.9.2001

sporočila: 52

29. sep 2006 8:50

Sevedaj jo lahko skuhaš en dan prej. Jaz jo dostikrat skuham zvečer. Naredim solato in nato v hladilnik z no. Drugi dan je tako že pripravljena, pa še okusi se lepo prepojijo med seboj. Je pa res, da jo dam v stekleno posodo, ki jo potem hermetsko zaprem. Uživaj v kuhi. ŠPELA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. sep 2006 10:47

Kar do konca jo naredi dan prej. K hobotnici je dobro dodat zraven še kuhan krompir, narezan na kocke, in oboje dobro premešat, ko sta tako hobotnica kot krompir še topla. V še mlačno pa potem olivno olje, česen, peteršilj, limoni sok (kar je bolj ekot kis), malo belega vina in poper. Čez noč se v hladilniku okusi še dobro prepojijo ....No, vsaj nam je taka varianta ljubša, čeprav se tudi tistibrez krompirja ne odrečemo. Mamamia mamamia

thinkblue  

član od: 9.1.2003

sporočila: 20

29. sep 2006 12:05

Pri meni je situacija takšna. Jutri grem namreč v trgatev in mislim tam pripraviti nekaj morskih dobrot. Klasične dagnje na buzari, pa škampe na žaru, pa lignje polnjene s pršutom in mocarelo, in seveda hobotnico. Vse ostalo sem že pripravljal kar nekaj krat, hobotnice pa ne in je seveda vsak nasvet dobrodošel :) hvala TB Gorazd Mlinarič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti