Iščem

neznan uporabnik

tema odprta - 11. dec 2001 13:57 | ogledi: 2.669 | odgovori: 10

Ali morda pozna kdo recept za Urškine rezine? Nekje sem slišala, da so imenitne!

Lp!

Beti

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

11. dec 2001 14:18

Meni so zelo všeč, vendar sem jih do zdaj jedla samo pri tašči. Do jutri bom poskusila dobiti recept. Simona

neznan uporabnik

11. dec 2001 21:06

Jaz imam recept za Urškine rezine. Mogoče je drugačen kot bo Simonkin - odločitev, katerega boste preizkusila pa je seveda vaša ali še bolje: preizkusite kar oba recepta. URŠKINA REZINA BISKVIT – beli: 3 jajca 6 dag sladkorja 8 dag moke BISKVIT – čokoladni: 3 jajca 6 dag sladkorja 6 dag moke 2 dag kakava Ubijemo jajca, dodamo sladkor. Nad paro stepamo, da se zgosti. Odstavimo, stepamo še naprej, da se zmes ohladi. Rahlo primešamo moko in spečemo biskvit pri 180º C. KREMA: 3 jajca 12 dag sladkorja 8 dag ostre moke ½ l mleka 1 van. sladkor 10 dag orehov 5 dag rozin 10 dag jedilne čokolade 5 dag masla 0,5 dl ruma 3 dag sladkorja Rumenjake in polovico sladkorja penasto umešamo, dodamo moko, 1/2 dl mrzlega mleka in zmešamo. Prilijemo k preostalemu vrelemu mleku in kuhamo, da se zgosti. Nato kremo odstavimo, ji dodamo rum, sneg iz beljakov, v katerega smo vtepli preostali sladkor in rahlo zmešamo. Kremi primešamo 5 dag penasto stepenega masla. 3 dag sladkorja skuhamo v dl vode. Ko se ohladi, dodamo rum. SESTAVA REZIN: V model damo polovico svetlega biskvita, namažemo s kremo, dodamo čokoladni biskvit, ga navlažimo s sladkornim prelivom in namažemo s kremo. Potresemo s sesekljanimi orehi in rozinami. Nato pokrijemo s svetlim biskvitom, ga navlažimo, namažemo s kremo in potresemo z naribano čokolado. Lep pozdrav, Bea Bea

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

12. dec 2001 7:45

Bea, ko sem prebrala vaš recept, sem dobila občutek, da je mnogo boljši kot tale, ki ga bom sedaj napisala. Kljub temu se strinjam z vami, ko pravite ,da je treba poskusiti oba. URŠKINO PECIVO 1 jogurtov lonček sladkorja 1 pšeničnega zdroba 1 mleka 1 mletih orehov 1/2 olja 2 celi jajci pest rozin, namočenih v rumu pest narezanih orehov 1 pecilni prašek 1 vanilin sladkor 2 žlici moke 2 večji naribani jabolki Vse sestavine zmešaš in spečeš. Ko je pečeno, preliješ z mešanico vode in ruma in preliješ s čokoladnim prelivom. Preliv: 10 dag margarine 10 dag čokolade v prahu 5 žlic vode 2 žlici sladkorja Na žalost mi tašča ni znala točno povedati, koliko časa se to peče. Tudi vodo in rum vzame po občutku, ne sme pa se preveč namočiti. LP Simona

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. dec 2001 15:18

Zanimivo, kako je slovenska kuhinja raznolika, pri nas doma rečemo Simonini verziji Urškinega peciva kar angelsko, sicer pa ime ni važno, samo da je dobro. Pa še prav lahko je za narediti. LP Loni

Peter  

član od: 30.8.2001

sporočila: 31

13. dec 2001 20:30

Draga Bea! Recept, ki ste ga posredovali je na tanko prepisan iz ene revije Pet zvezdic iz leta 1994. Drugic mislim, da bi bilo lepo, ce prepisete recept navedete tudi vir iz kje ste ga vzeli in ime avtorja. Pa brez zamere. LP Peter Peter

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

14. dec 2001 7:31

Ja, Peter načel si eno prav zanimivo vprašanje.Jaz imam cel kup receptov prepisanih v zvezek, ampak avtorjev oz. kje sem te recepte dobila, oz. kje jih je dobil tisti, ki mi je potem recept posredoval, pa res nimam zraven napisanih. Tako, da ne zameri Bei, mi pa smo veseli, da nam je recept posredovala in se potrudila in ga prepisala - mogoče tudi ona ni vedela, a je bil objavljen v tej reviji.

neznan uporabnik

14. dec 2001 8:08

Peter, Recept za Urškino pecivo, ki sem ga napisala, sem dobila od prijateljice, kjer sem to okusno pecivo tudi jedla. Nisem pa vedela, da je prepisan iz revije Pet zvezdic. V prihodnje bom, preden pošljem kakšen recept, poizkusila najti tudi pravi vir recepta. Čeprav vedno to ne bo mogoče, ker veliko receptov dobim od kakšne prijateljice in tudi ona ga dobi od druge prijateljice in tako se sčasoma originalni vir izgubi. Če pa bom vedela, od kod je recept prepisan, bom to tudi napisala - tokrat pač nisem vedela. Lep pozdrav Bea

neznan uporabnik

14. dec 2001 12:34

Recepte jaz imenujem kar ljudska kultura, saj gredo iz rok v roke. Mislim, da nihče ne more nikogar soditi ali nikomur zameriti. Tukaj so recepti dobrobit vseh in samo veseli smo lahko, da jih vsak izmed nas prispeva. Peter, mislim, da tudi vsi recepti, ki ste jih prispevali vi, niso plod vašega kuharskega entuzijazma! Pa brez zamere. Bea, vi pa kar pogumno naprej! Pozdrav! Beti

Peter  

član od: 30.8.2001

sporočila: 31

14. dec 2001 14:45

Se opravičujem, če sem kogar kakorkoli prizadel. Zvedam se, da ne morete vedeti iz kje je bil recept. Samo v toliko sem želel povedati, da če morda veste iz katere revije ali knjige je recept (ali če morda tudi prepišete iz kuharske knjige) da napišete. Drugače pa še kar naprej prispevajte recepte, saj so zelo zanimivi. Upam, da ste že pričeli s peko novoletnih piškotov. Jaz začnem z peko ta vikend. Pa vi? Želim vam prijeten vikend, kakorkoli ga že boste izkoristili! Pa veliko uspeha pri kulinaričnem ustvarjanju če boste dobli kaj navdiha in energije, da se boste lotili? Lep pozdrav Peter

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

23. jan 2002 20:17

Hojla! Toliko debate okoli tega. Važno je, da je nekdo na forumu nekomu pomagal. Saj se je s tem potrudil, če je od nekje prepisal recept, pa tudi če je bil vaš. Sicer pa nisem nikjer zasledil, da se je kdo pohvalil v tej debati, da je on avtor recepta. Zato so pa pisani, da jih preizkušamo in jih med seboj izmenjujemo. Pri sami inprovizaciji pa nastajajo novi recepti in nova imena. A ni morda tako. Ažokoh! Matjaž Gomilšek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti