Pizza z morskimi sadeži

neznan uporabnik

tema odprta - 11. dec 2001 13:55 | ogledi: 9.484 | odgovori: 6

Kako jo pripraviti, katere sadeže uporabiti, kako začiniti?

Hvala za morebitne odgovore!

Beti

Peter  

član od: 30.8.2001

sporočila: 31

13. dec 2001 20:55

Na kvaseno testo polij malo paradiznikove mezge,gor daj raznovrstne morske sadeze, lahko kupljes zamrznjene, ki jih pred hodno odtajas, potreses po pici, prelkijes z trzasko omako (nareedis tako da sesekljan petersilj in strt cesen zmedsas z olivnim oljem), polijes po pici in speces.n Uporabis morske sadeze klot so dagnje, ribje palcke, kalamari, skampi. Zacinis pa z origanom in baziliko. Peter

neznan uporabnik

14. dec 2001 12:44

Glede na to da nimam veliko izkušenj z morskimi sadeži (razen ribami), me zanima, za katere morske sadeže gre: so zaviti v klobčič, bele barve znotraj in oranžne zunaj. Peter, hvala za nasvet. Lp! Beti Sporočilo je spremenil(a) Beti dne 14. dec 2001 12:45:10

Peter  

član od: 30.8.2001

sporočila: 31

14. dec 2001 14:52

Bele barve znotraj in zunaj oranžne so ribje palčke. Drugače pa zamrznjene morske sadeže dobiš mešane v katerikoli trgovini. Lahko pa uporabiš sveže. V tem primeru daš gor npr. 2 na kolobarje narezana lignje, 2-3 lovki, 1 kalamar, 4 dagnje (kar z lupino vred), zraven lahko se malo mesa skarpene in mislim da je to vse. Upam, da vam bo uspelo. Lep pozdrav Peter

neznan uporabnik

16. dec 2001 13:08

To, kar sem jaz jedla, pa že niso bile ribje palčke. So zavitki, nekakšni klobčiči. Ribje palčke pa ja poznam ! Hvala za nasvet. Lp! Beti

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

19. dec 2001 20:31

Ja Beti, to so bile rakove paličice, ki pa so narejene iz ribjega mesa in z dodatkom rakove arome....bolj umetna zadeva kot ne! Anča

neznan uporabnik

20. dec 2001 14:32

Aha, to pa je možno - rakove palčke. Pod izrazom ribje palčke si jaz namreč predstavljam kaj drugega ... Lp! Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti