Piščanec iz pečice

neznan uporabnik

12. dec 2001 12:41

Piščanca nasolim in natrem s česnom, peteršiljem in po želji včasih z majaronom. Na hitro ga popečem z vseh strani na vročem olju, nato ga dam v pečico na rešetko. Pod rešetko dam v pladenj vodo, kamor se steka maščoba. S tem polivam piščanca med peko. Pečem z vključenim ventilatorjem na 180 - 200 st.C. Peče se odvisno od velikosti od 45 do 75 minut. Na koncu se lahko zapeče še z žarom, če kdo želi zelo temno zapečeno kožo. Piščanec ja zelo okusen ;tako pravijo gosti . lenci Sporočilo je spremenil(a) A.Pikalo dne 12. dec 2001 12:42:21

Prospero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 8

12. dec 2001 15:35

Pa še dva recepta: FILAN PŠANC 10dag piščančjih jeter prepražiš na čebuli (drobno narezane), ko se ohladijo, dodaš narezan kruh, mleko, 1 jajce, sesekljan peteršilj, sol, poper. S to maso nafilaš piščanca, ki si ga pred tem že solila in ga pečeš na pribl. 175 st. 1 uro, potem dvigneš temperaturo na pribl. 220 - 250 st. za toliko časa, da kožica malček porjavi in postane hrustljava. Ful dobro. PŠANC IZ PACE Za marinado vzameš: 2 žlici gorčice (super je tista s semeni), 2 žlici paradižnikove mezge, par kapljic balzamika, en zelo majhen, sesekljan strok česna, sesekljan peteršilj, rožmarin (!), sol, poper, 2 žlici olivnega (zakaj tako forsirajo ime oljčno, saj SP 2001 dovoljuje uporabo obeh imen) olja. Sedstavine dobro premešaš in z njimi premažeš piščanca. in ga daš v kakšno zaprto posodo za 1 dan v hladilnik. Spečeš enako kot zgoraj. Božansko. Zrno dodal Tomaž Sporočilo je spremenil(a) Prospero dne 12. dec 2001 15:38:58

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

12. dec 2001 16:11

Superca, sami obetavni recepti Je bil že čas, da me kdo prepriča, da piščančje meso ni nujo pusto Lep pozdrav, Tina

neznan uporabnik

13. dec 2001 13:52

Piščanca pečem nekje med 175 in 200 stopinjami. Bolje manj kakor več. Lahko ga začinite tudi s provansalskimi zelišči (meni odkrito povedano niso najboljša!). Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti