Ameriške kuhinjske mere

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

12. apr 2010 15:37

Vendelina jr. je napisal/a:
... in se na merilne lončke spomnim vedno, kadarje na vrsti bolj podrbono čiščenje kuhinjskih omar Vendelina jr.
Torej ne potrebuješ meric Sorry, smo vprašam... Lahko kaj več poveš o:
Vendelina jr. je napisal/a:
... kupila v tisti trgovini, kjer je Pitončica... Vendelina jr.
kafetarca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. apr 2010 16:00

V Muellerju sem jih kupila. Vendelina jr.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. apr 2010 16:20

ežoj je napisal/a:

kafetarica, tisti lončki in mere, ki jih iščeš, se dobijo na enem sejmu v Ljubljani, ko tuja dipl. predstavništva prodajajo v dobrodelne namene ( pa ne vem kdaj to je , je pa vsak let ). Dobi se na ameriškem ( ali morda kanadskem ) štandu.

ežoj
ja,videne res na bazarju,ampak eno mičkeno drugačne Na štantu od Kanade jih nisem videla,mislim pa da so jih imeli na ameriški stojnici. anaeva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. apr 2010 16:45

Pa v Top shopih imajo neke take zadeve. Ampak, kot pravi Vendy, meric sploh ne rabiš, jaz sem se tudi odvadila tehtanja in merjenja, sčasoma dobiš občutek, kako mora kaj biti in gre vse gladko.

Če pa že ne gre, vzamem eno skodelico kot osnovno mero in z njo odmerjam glede na razmerje sestavin v recpetu, še vedno bolj "od oka" kot pa z natačnim odmerjanjem.

In imam teh malih zajemalk in kozarčkov z različnimi merskimi enotami kake tri komplete in so samo predali polni navlake.

 

Mamamia

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. apr 2010 20:03

Vanja iz ZDA, sem mislila, da se boš ti kaj oglasila.Če kaj spremljaš forum, mi prosim daj kakšen nasvet v zvezi z nakupom moke.Hvala vnaprej! P.S. moja snaha ni ravno podkovana v teh stvareh. naor

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

15. apr 2010 10:35

All purpose flour bi morala biti ok. Ce se ne motim je priblizno enako kot nasa tip 500. Pazi, da ne vzames kaksne self-raising, ker ima primesana sredstva za vzhajanje testa. fresh

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

15. apr 2010 11:03

V ZDA in Kanadi vedno kupim all purpose flour in vedno mi uspe, tu nimas kaj zgresiti!

Self-raising flour pa je odlicna za kruh, ki ga tudi vedno sama pecem, ker nobena od njihovih razlicic kruha ni po mojem okusu. Tudi Nizozemci nimajo pojma o kruhu, zato sanjam o nasi moki iz mlina Joj, da ne smetim teme ...

Nena-morje

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. apr 2010 12:15

Draga dekleta, vsem hvala za pomoč.Ko se vrnem, pa vam bom sporočila rezultate! naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti