Soja - kaj naj z njo

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

tema odprta - 6. sep 2006 17:28 | ogledi: 2.809 | odgovori: 5

vnovič se obračam na vas.

v omari mi že sto let stoji vrečkica soje, še cele, v zrnih. imam jo zelo rada pa še zdrava je, sploh zame, ker sem vegetarijanka, ampak preprosto ne vem, kaj naj naredim z njo.

se da z njo kuhati omako, narediti polpete - če jo skuhaš in spasiraš,...

kakšne ideje, recept?

lepo vas pozdravljam in se vam zahvaljujem za odgovore...

nike

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

6. sep 2006 17:30

Jaz jo skuham in ohladim, nato pa jo dam med solato, namesto fižola ali pa v zelenjavno omako namesto graha. biba

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

6. sep 2006 19:18

Skuhaj jo, zmelji in naredi polpete, lahko večjo količino, ker se odlično zamrzujejo! Nena Nena-morje

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

10. sep 2006 22:11

Prima je v različnih enolončnicah. Glede na to, da se bližajo hladnejši dnevi, bodo enolončnice krasna možnost. V bazi je kup krasnih receptov za sojo, avtorica je v glavnem Marinka, nekaj jih je gotovo tudi za sojo v zrnih. Malo poglej. Pesnica

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

11. sep 2006 8:47

Kakšno sojo imaš? Rdečo, zeleno ali rumeno? Za moj okus je najboljša rdeča, ne prenesem pa tistih sojinih umetnih "ocvirkov", ki se kot čikgumi vlečejo po ustih :) Z rdečo sojo lahko narediš vse kot s fižolom: juho, kot dodatek k solati, s kisom, oljem in drugimi začimbami kot samostojno solato, v različnih enolončnicah, tudi v joti itd. itd. itd. Saj veš, sojo v zrnju namoči dan prej, da se omehča, naslednji dan jo skuhaj. Skuhano in ohlajeno jo v jogurtovih kozarčkih lahko spraviš v zmrzovalnik in potem uporabljaš po potrebi za na solato. Še moj priljubljeni recept za solato, ki je nastal po lastni zamisli in ga predvsem pozimi kar precejkrat uporabim za kakšen hiter obrok: - jogurtov lonček kuhane rdeče soje v zrnju (ali fižola ali zelene soje), - 1/4 kg kisle repe (surove, ne kuhane!), - žlica ali dve bučnega olja. Sojo, kislo repo in bučno olje (količina po okusu) je treba zmešati in to je vse. Nič kisa in nič soli, ker je že kisla repa dovolj kisla in slana. Lep pozdrav! Boris booris

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

11. sep 2006 9:23

hvala za nasvete, booris, tvojo solato bom zagotovo preizkusila, Nena-morje, tebe pa prosim, da mi opišeš, kako narediš polpete... nike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti