Planiranje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

4. sep 2006 12:47

Ker nam nekaj dni tednu kuhajo drugi, naredim jedilnik za teden ali 14 dni v naprej in potem kupim nekatere osnovne sestavine (predvsem meso, da je v zamrzovalniku vedno pri roki). Ostalo je tako vedno v shrambi. Po večjih nakupih grem s seznamom v roki, ko pa imam čas, grem v trgovino kar tako, pa potem prirejam jedilnik tistemu, kar je doma. Za soboto in nedeljo nikdar ne načrtujem v naprej, moji trije dopoldan povedo, kaj bi jedli in potem tisto tudi pripravim (včasih vsakemu svojo jed). Če pa imam obisk in pripravljam kakšno bolj zahtevno večerjo ali kosilo - to je pa druga pesem. Priprave se začno že vsaj teden dni prej, da dodelam ves jedilnik, potem postopoma nabavljam vse potrebno.... No, včasih pa tudi med tednom vse supaj odmislim in prepustim tisti, ki nam kuha, naj odloči, kaj bomo jedli....Mamamia mamamia

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

4. sep 2006 19:33

Ali bi nam kater(i)a od gospodinj(cev), ki planirajo kosila vnaprej, lahko zaupal vsebino takšnega tedenskega listka oz. seznama, recimo za ta ali naslednji teden, prosim? Sigurno bi bilo nam, ki se tega šele privajamo, v pomoč. Danca

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

5. sep 2006 9:53

Ker sem tudi jaz ena tistih, ki vse vneto planirajo za en teden vnaprej, ti lahko pomagam. Listke imam celo za 2 tedna za nazaj. čet: piščančji paprikaš + kruhovi cmoki ( http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1773 ) pet: solata s pečenimi bučkami sob: praznovanje RD, kosilo v gostilni ned: goveja juha, meso iz juhe, pečen krompir, solata pon: goveja juha, meso iz juhe, pira, solata tor: skutini njoki z gorgonzolo, solata ( http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6031 ) sre: kitajske roladice iz skrinje, riž, solata ( http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3035 ) čet: juha iz koromača in pora (kmalu v bazi), štruklji pet: polnjeni paradižniki s kuskusom, solata ( http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6994 ) sob: kozliček s krompirjem in zelenjavo, solata ned: domača pizza, solata pon: špageti s tunino in slaniki Sicer sem se pa zdaj, ko sem to napisala, spomnila, da za ideje za kosila lahko pogledaš v temo Kaj bo jutri za kosilo? v forumu. Moj nakupovalni dan je sreda, zato ponavadi v torek in sredo jeva iz skrinje in malo manj sveže zelenjave, ker je v hladilniku ni več. Se pa včasih tudi ne izide, če npr. kaj pozabim, ali pa ko enostavno že čez vikend zmanjka svežega sadja in zelenjave, takrat sem pač primorana skočit v trgovini po kako malenkost. Drugače se mi zdi, da se mi planiranje vnaprej splača, v trgovino grem vedno s seznamom in zelo redko kupim kaj, česar na seznamu ni. Veliko hrane dajem tudi v skrinjo, npr. piščančji paprikaš skuham za 3x in ga dam za 2x v skrinjo, ko delam skutine njoke, jih naredim še za 1x v skrinjo, kitajske roladice vedno naredim vsaj za 4x, obnese se tudi omaka bolognese ( http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6135 ), je naredim za 5x, in tako naprej. Zdaj sem pa že lačna. Upam, da nisem preveč na dolgo napisala. LP, piščanec

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

5. sep 2006 10:58

Super! Takle seznam je pa res lahko v pomoč. Danca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

5. sep 2006 17:24

Mamamia - za ta teden V ponedeljek smo jedli "domače" kanelone, torej tiste s palačinkami in mešano solato V torek je bila na vrsti kurja obara z žličniki Sreda - telečja pečenka s krompirjem in zelenjavo, zelena solata Četrtek - puranji rezanci v smetanovi omaki,široki rezanci, mešana solata Petek - zelenjavna juha, krompirjevi zrezki, zelena solata V tednu od 11.9. dalje - ponendeljek - njoki z omako iz mletega mesa, solata - torek - piščančji fileji z zelenjavno oblogo, gratinirani, solata - sreda: polnjene bučke in jajčevci, paradižnikova solata - četrtek: pečene orade, kuhan krompir, rukola v solati - petek - rižota, solata Zase delam vsak dan kaj dietnega - če katero zanima, naj sporoči, ji napišem. Za kasneje še ne vem, kaj bo na jedilniku, se bom odločila med sobotnim nakupovanjem. Mamamia mamamia

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

5. sep 2006 19:50

Uf, pri nas pa samo za kakšne posebne jedi - npr. štruklje ali pa kaj eksotičnega, približno določimo dan, kdaj bomo to jed jedli, drugače pa planiramo dan prej, dva maksimalno, včasih se odločimo celo zadnji trenutek. To je najbrž tudi posledica tega, da čisto vsak član družine pride domov ob različnem času in da nimamo vsi enakega okusa, zato moramo jedilnik večkrat prilagajati. To pa najlažje narediš tako, da pogledaš v hladilnik, zbrskaš ven stvari, ki so za porabit in skuhaš. Kupujemo pa vseeno nvnaprej in potem jedilnik prilagajamo temu, kar imamo, ne obratno. LP! Muffsy

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

5. sep 2006 20:51

Jaz si pa komaj kdaj znam splanirat vsaj za kak dan naprej. Ponavadi se odločim v trgovini, kaj bomo tisti dan imeli za kosilo. Takrat vsaj že vem, kdaj bom doma, koliko časa bo za kuho. Če pa še tam ni ideje, pa pokličem domov, kakšne želje imajo. Kakšnih velikih zalog hrane pa tako ali tako nimam, ker je nimam kam spravit. Drugače je seveda za soboto, nedeljo, ko je malo več časa, takrat pa zelo rada skuham kaj novega, si pripravim spisek stvari, ki jih rabim s kakšnih receptov, na koncu pa sčaram kaj svojega. Na srečo vsi trije radi kaj novega poskusijo in jim je običajno tudi všeč. Samo zelenjavo žal kuham samo zase. Nobeden razen mene namreč kuhane zelenjave ne je. Nena Sporočilo je spremenil(a) nb dne 05. sep 2006 21:05:27

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti